Píseň písní - Duchovní výklad

Kód: 7195615

Úplný název:

Píseň písní - Duchovní výklad (Barsotti Divo): Duchovní výklad

Autor a popis:

Barsotti Divo, Karmelitánské nakladatelství, 160 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
132 Kč (189 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Píseň písní je biblická kniha, jejíž alegorické významy přitahovaly velký zástup křesťanských i židovských mystiků. U jejího zrodu stála sbírka svatebních písní, opěvujících lásku mezi mužem a ženou, z nichž některé vznikaly už v dobách krále Šalomouna. Židé si Píseň písní vykládali jako alegorii vztahu Boha k Izraeli, křesťané v ní viděli vyjádření lásky mezi Kristem a jeho nevěstou církví, potažmo vztah lásky mezi duší a Bohem.
V souladu s celou křesťanskou tradicí se Barsotti pokouší o lectio divina, o modlitební četbu textu, kdy nechá Boží slovo promlouvat ke svému srdci, nechá se jím oslovit a pohnout k novému obrácení. Velký znalec křesťanské mystiky Hans Urs von Balthasar o něm napsal: „Pro Diva Barsottiho není Boží slovo na prvním místě naukou či teologií. Chápe je především jako život a čin, jako tvůrčí akt. Život pro něj není cosi ‘fyzického’ či ‘ontologického’, ale je to svobodný, duchovní úkon, v němž věčný Duch daruje sebe sama. V Písmu svatém je slovo totéž co Boží čin. Písmo svaté není kniha jako všechny ostatní, je to přítomnost Božího slova v dějinách, prostupující celý svět.“
Píseň písní v jistém slova smyslu celou starozákonní Bibli uzavírá, když ohlašuje Boží vtělení, prolomení všech přehrad mezi člověkem a Bohem. Kniha zjevuje samu podstatu duchovního života, který není jen souhrnem nějakých náboženských praktik. Pravý duchovní život vyvěrá ze vztahu lásky a je ve službách vztahu mezi Bohem a člověkem. Jde v něm o zkušenost toužebného hledání druhého i prohlubujícího se sjednocení, které přináší člověku radikální proměnu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Píseň písní - Duchovní výklad do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Píseň písní - Duchovní výklad.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Píseň písní - Duchovní výklad (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Píseň písní - Duchovní výklad bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Píseň písní - Duchovní výklad doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ezoterika

 
Knihkupectví / Duše a tělo / Ezoterika / Píseň písní - Duchovní výklad