Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka

Kód: 8750636

Úplný název:

Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka (Krautschneider Rudolf):

Autor a popis:

Krautschneider Rudolf, Nakladatelství 65. pole, 272 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
244 Kč (348 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Jeden z největších českých mořeplavců Ruda Krautschneider ve své poutavé knize popisuje plavbu kolem světa v antarktickém pásmu, přistání na pustých ostrovech, ale i barvitost Austrálie, Afriky, Jižní Ameriky a polárních stanic. Tuto tři a půl roku dlouhou plavbu absolvovali tři Češi na jachtě Polárka.

„Právě bláznovství nás vrací k normálu.“ Tak zní jedna z originálních myšlenek, kterou si autor poznamenal během několikadenní bouře v Indickém oceánu. Z jeho vyprávění čiší zkušenost a moudrost starého barda, který zbrázdil moře celého světa. Není pro něj podstatné, kam dopluje a čeho dosáhne, jde za hlubším prožitkem, zachytává okamžiky, po kterých každý člověk prahne. Píše o moři, které se mu stalo skutečným domovem, o moři, které člověka očišťuje a zbavuje pýchy.

Nejúspěšnější kniha mořeplavecké legendy Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka vychází v krásné grafické podobě s plátěnou vazbou.

Rudolf Krautschneider je spisovatel, mořeplavec, dobrodruh. Narodil se ve Vídni a po válce se s matkou přestěhoval do Znojma. V 16 letech poprvé uviděl moře, které se mu stalo osudným. Lodě začal stavět sám a svérázně se zapsal do historie námořního jachtingu. S první lodí Vela doplul v roce 1976 na Shetlandy. Zatím poslední a jeho největší lodí je replika Magalhaesovy Victorie, se kterou již jednou obeplul svět. V životě vystřídal mnoho zaměstnání a profesí. Živil se jako dřevorubec, pracoval v dolech. Vzdělání ukončil v sedmé třídě, přesto napsal desítku knih a natočil několik filmů. Některá jeho díla byla přeložena do polštiny, němčiny a angličtiny. Od roku 1994 začal vozit na „suché“ plavby lidi, kteří chtěli odvyknout závislosti na drogách. Zapojil se také do budování dětských domovů rodinného typu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka