Plukovníkovi nemá kdo psát - 2. vydání, v EMG 1.

Kód: 2071212

Úplný název:

Plukovníkovi nemá kdo psát - 2. vydání, v EMG 1. (Márquez Gabriel García):

Autor a popis:

Márquez Gabriel García, Odeon, 96 stran, jazyk - CZ, 2006

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
151 Kč (189 Kč)
  / ks  
koupit
 

Známá novela vyšla poprvé časopisecky roku 1958 a knižně o tři roky později. Místem děje navazuje na Všechnu špínu světa, objevuje se tu však odlišná perspektiva vypravěče: zatímco v předešlém díle je fiktivní svět Maconda popisován zvnitřku, v Plukovníkovi je líčen zvnějšku, jakoby objektivním vypravěčem. Přestože v novele realismus na první pohled dominuje, nacházíme tu reálné i fantastické prvky pospolu podobně jako autorovy charakteristické motivy.
Život plukovníka, bývalého bojovníka z občanské války, je vyplněn strádáním a bídou. Každý týden, již patnáct let, chodí do přístavu a marně čeká na zprávu, že mu byla přiznána penze. Předtím je živil syn, teď nemají co jíst. Motiv jeho smrti a vykreslení politické situace jsou nejdůležitější prvky příběhu… Don Sabas, kmotr zesnulého syna a stranický předák, unikl perzekuci. Plukovník a jeho manželka jsou, jak říkají, "sirotky" svého zastřeleného syna. Plukovník si chce stůj co stůj ponechat kohouta, jediné dědictví po zesnulém, aby ho mohl přihlásit na zápasy - ale i zájem dalších postav o nejlepšího bojovníka na okrese je politický. A tak městečko dále žije v ovzduší násilí, tajného odporu uvnitř a ozbrojených akcí v terénu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Plukovníkovi nemá kdo psát - 2. vydání, v EMG 1. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Plukovníkovi nemá kdo psát - 2. vydání, v EMG 1..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Plukovníkovi nemá kdo psát - 2. vydání, v EMG 1. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Plukovníkovi nemá kdo psát - 2. vydání, v EMG 1. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Plukovníkovi nemá kdo psát - 2. vydání, v EMG 1. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Světová současná literatura

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Světová literatura / Světová současná literatura / Plukovníkovi nemá kdo psát - 2. vydání, v EMG 1.