Počátky formování konceptu dějin mentalit v české historiografii

Kód: 8619796

Úplný název:

Počátky formování konceptu dějin mentalit v české historiografii (Středová Veronika):

Autor a popis:

Středová Veronika, Scriptorium, 164 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
210 Kč (284 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2016 dopoledne. 
 

Dějiny mentalit se především ve francouzské historiografii 20. století staly jednou z možných cest při hledání východiska z krize soudobého dějepisectví. Cesta k jejich ustavení trvala řadu desetiletí a v dílčích projevech sahá až do 19. století. Autorka se ve své práci zabývá hledáním obdobných předpokladů v české historické vědě a jejich rozborem a srovnáním s francouzským kontextem dospívá k závěru, že česká historiografie sice nedospěla ke konceptuálnímu vyústění dějin mentalit, jež by sneslo srovnání s francouzskou historickou vědou, ale na příkladu výrazných osobností českého dějepisectví ukazuje, že svými pozoruhodnými individuálními přístupy řešení francouzských historiků v mnohém připomínaly.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Počátky formování konceptu dějin mentalit v české historiografii do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Počátky formování konceptu dějin mentalit v české historiografii.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Počátky formování konceptu dějin mentalit v české historiografii (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Počátky formování konceptu dějin mentalit v české historiografii bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Počátky formování konceptu dějin mentalit v české historiografii doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Počátky formování konceptu dějin mentalit v české historiografii