Počátky novodobých literatur a metamorfózy romantismu u jižních Slovanů, Rumunů a Albánců

Kód: 7308646

Úplný název:

Počátky novodobých literatur a metamorfózy romantismu u jižních Slovanů, Rumunů a Albánců (kol.):

Autor a popis:

Kol., Filozofická fakulta UK v Praze, 476 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
292 Kč (395 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Kolektivní monografie prezentuje současný stav vědeckého poznání předních českých a v ČR působících slavistů a balkanistů o pojetí romantismu v balkánských literaturách (bez řeckého a tureckého písemnictví). To vše na pozadí rozvoje národních hnutí jako základu utváření moderních balkánských národů.

Jedná se o interdisciplinární práci, která se snaží vytvořit plastický obraz proměn této oblasti Evropy tak, aby se český čtenář snadněji orientoval nejen v problematice 19. století, ale aby i lépe pochopil kořeny často bouřlivého vývoje Balkánu též ve 20. století a době současné. Součástí výkladu tak není jen sledování rozvoje literatur, které se v té době rychle „modernizují“, zbavují se pozdně středověkých reliktů (kronikářská díla, chrestomatie starších textů, didakticko-náboženské publikace apod.), definitivně opouštějí již mrtvou univerzálnost církevněslovanského jazyka (Bulharsko, Makedonie), či složité utváření nových pravopisných pravidel, ale celkový kontext bouřlivých společenských a politických změn. Nesporná výhoda této publikace spočívá v pokud možno co nejobjektivnějším náhledu na tuto problematiku z pozice „nezúčastněné“ České republiky, neboť obdobné práce balkánského původu bývají zatíženy různými ustálenými stereotypy v pohledu na sebe sama i na sousedy.

Text je doplněn ilustračním materiálem, zjednodušenými mapami, které pomohou českému čtenáři lépe se v proměnách Balkánu orientovat, a vybranou bibliografií členěnou podle národních literatur.

Autoři: M. Černý, A. Jensterle-Doležalová, J. Horáková, I. Mikušiak, M. K. Nedvědová, J. Otčenášek, P. Vinš
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Počátky novodobých literatur a metamorfózy romantismu u jižních Slovanů, Rumunů a Albánců do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Počátky novodobých literatur a metamorfózy romantismu u jižních Slovanů, Rumunů a Albánců.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Počátky novodobých literatur a metamorfózy romantismu u jižních Slovanů, Rumunů a Albánců (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Počátky novodobých literatur a metamorfózy romantismu u jižních Slovanů, Rumunů a Albánců bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Počátky novodobých literatur a metamorfózy romantismu u jižních Slovanů, Rumunů a Albánců doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Počátky novodobých literatur a metamorfózy romantismu u jižních Slovanů, Rumunů a Albánců