Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory

Kód: 8708217

Úplný název:

Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory (Ottová Michaela): Socharská výzdoba kostela svaté Barbory v Kutné Hore (1483–1499)

Autor a popis:

Ottová Michaela, Tomáš Halama, 272 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
289 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Kamenosochařským dílům umístěným v exteriéru i v interiéru kostela sv. Barbory v Kutné Hoře byla dosud věnována pozornost pouze povšechná. Tato kniha je pokusem o náhled do problematiky vzniku a proměn kamenné sochařské výzdoby chóru kostela sv. Barbory, která vznikala současně s architekturou a je s ní zcela spjata. V exteriéru jde především o výzdobu dochovanou nad slavnostním severním vstupem do kostela, o výzdobu nad protilehlým vstupem jižním a o sochařskou podobu výzdoby opěráku osového, čnícího ve výšce více než třiceti metrů v nejvýchodnějším bodu chrámu. Součástí výzdoby exteriéru chóru jsou i chrliče v různých antropomorfních a zoomorfních podobách a drobné maskarony. Výjimečná je též sochařská skupina bláznů na severní atice. Z interiéru chrámu kniha zpracovává unikátní sochařskou výzdobu triforiové galerie a program reliéfních svorníků klenby. Studium těchto běžně zcela nepřístupných částí umožnila velkorysá rekonstrukce a obnova vnějšího pláště kostela sv. Barbory. Kniha je bohatě obrazově vybavena.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Pod ochranou Krista Spasitele a svaté Barbory