Pod plachtami domů - Na plachetnici na cestě kolem světa 3 - Fidži, Vanuatu, Nová Kaledoni

Kód: 8810400

Úplný název:

Pod plachtami domů - Na plachetnici na cestě kolem světa 3 - Fidži, Vanuatu, Nová Kaledoni (kol.): Na plachetnici kolem sveta. Cást 3.

Autor a popis:

Honsovi Jana a Otakar, KRIGL, 168 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
174 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Po třech letech putování po mořích a oceánech jsme se ocitli na opačné straně zeměkoule. Tam začíná naše cesta zpět, cesta domů. Pouze my dva a plachetnice IRMA a před námi téměř 20 000 Nm. Plavba z Nového Zélandu do Austrálie vedla přes exotické pacifické ostrovy Fidži, Vanuatu a Novou Kaledonii.Později jsme prožili několik měsíců v Sydney, Melbourne a také v obytném autě při 4000 km dlouhé cestě podél východního a jihovýchodního pobřeží Austrálie. Dlouhá a náročná plavba Velkým bariérovým útesem a Torresovým průlivem nastavila zrcadlo našim dovednostem a psychické odolnosti. Potkala nás těžká chvíle, když se loď po uvolnění kotvy nekontrolovaně hnala na útesy. V Indonésii jsme se měsíce proplétali mezi zapomenutými a chudými ostrovy. Ale nevynechali jsme také věhlasné destinace jako jsou Lombok, Bali a Borneo. Rušným Malackým průlivem pak dopluli do Malajsie a Thajska. Cestou jsme zažili i noční pokus o přepadení. Až na dno svých sil jsme si sáhli při plavbě Indickým oceánem, podél nebezpečného pobřeží na jihu Afriky a kolem Mysu Dobré Naděje. Z Kapského Města vedla naše cesta na ostrov Svatá Helena. Pak už nás čekal poslední a také nejdelší úsek, plavba do Karibiku. Po 29 dní a nocí jsme viděli kolem sebe jenom nekonečnou pustinu vod Atlantiku. Po téměř šesti letech jsme se ve zdraví opět vrátili do Karibiku, na Martinik. Prožili jsme mnoho krásných a neopakovatelných, ale také dramatických chvil se šťastným koncem. Byli v mnoha zemích , viděli úžasné přírodní scenérie, ale také místa poškozená činností člověka. Dotkli se a nahlédli do života lidí, který se velmi lišil od našich všedních i svátečních dnů.Viděli jsme jak bohatství tak i bídu světa. Všechno v nás zůstalo. Autoři:Ing.Jana Honsová (* 1951) a Ing. Otakar Hons,CSc. (*1947) vypluli v roce 2009 ze Švédska na cestu kolem světa na plachetnici IRMA. O svoje zážitky se podělili v knížkách „ Odhoď lana „ a „ Rok pod Jižním křížem „ vydaných nakladatelstvím Agentura KRIGL, Praha. Rovněž pravidelně publikují v časopisech a pořádají zajímavé besedy.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pod plachtami domů - Na plachetnici na cestě kolem světa 3 - Fidži, Vanuatu, Nová Kaledoni do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pod plachtami domů - Na plachetnici na cestě kolem světa 3 - Fidži, Vanuatu, Nová Kaledoni.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pod plachtami domů - Na plachetnici na cestě kolem světa 3 - Fidži, Vanuatu, Nová Kaledoni (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pod plachtami domů - Na plachetnici na cestě kolem světa 3 - Fidži, Vanuatu, Nová Kaledoni bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pod plachtami domů - Na plachetnici na cestě kolem světa 3 - Fidži, Vanuatu, Nová Kaledoni doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Pod plachtami domů - Na plachetnici na cestě kolem světa 3 - Fidži, Vanuatu, Nová Kaledoni