Pod vodou

Kód: 2600187

Úplný název:

Pod vodou (Cílek Václav, Čížek Jan, kol.): Zpráva o velké povodni na Frýdlantsku, klimatické promene sveta a pocitu duše po katastrofe

Autor a popis:

Cílek Václav, Čížek Jan, 208 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
363 Kč (490 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Fotografická publikace je pojata jako případná studie oblastí, které postihla povodeň.

Nejen jako připomenutí uplynutí jednoho roku od povodní na severu Čech v roce 2010 vydávám ve spolupráci s Václavem Cílkem a kolektivem autorů publikaci Pod vodou, s podtitulem Zpráva o velké povodni na Frýdlantsku, klimatické proměně světa a pocitu duše po katastrofě.

Původně jsme chtěli napsat jednoduchou, ryze regionální knihu, aby místní lidé na povodeň nezapomněli. Protože ten, kdo zapomíná na věci nevyhnutelné, staví na nevhodných místech u řeky, a vytváří tak budoucí problém. Postupně jsme si však začali uvědomovat, že v podobné situaci, jako je Frýdlantsko, se v minulých letech ocitla řada českých, moravských a v ještě mnohem větším měřítku polských a maďarských regionů. Knihu jsme tedy pojali jako případovou studii oblasti, sledované měsíce před povodní, hodinu po hodině během její kulminace a systematicky další rok po povodni. A podobně i texty o klimatických změnách, příčinách povodní a možnosti nápravy představují určitý souhrn zkušeností z uplynulých deseti let povodňového neklidu a do značné míry se týkají celého území České republiky. Symbolicky je tato zkušenost s živly a silami přesahujícími člověka zakotvena v území, jemuž vévodí hrad a zámek Frýdlant jako bývalé sídlo mocného Albrechta z Valdštejna i možný předobraz „Zámku“ ze slavného románu Franze Kafky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pod vodou do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pod vodou.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pod vodou (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pod vodou bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pod vodou doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Umění

 
Knihkupectví / Umění / Pod vodou