Podivná medicína - Šokující lékařské postupy napříč staletími

Kód: 7462930

Úplný název:

Podivná medicína - Šokující lékařské postupy napříč staletími (Belofsky Nathan):

Autor a popis:

Belofsky Nathan, Jota, 208 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
197 Kč (268 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Bizarní, ale pravdivý obraz historie lékařství
Kniha Podivná medicína nabízí pronikavý pohled na lékařskou praxi v průběhu historie. Upozorňuje na pochybné myšlenky, bizarně prováděná ošetření a na nejhrubší myslitelné chyby, jichž se lékaři dopouštěli. Kniha popisuje aplikaci chybných vědeckých závěrů stejně jako procedury, z nichž se obrací žaludek a které napáchaly na pacientech více škody než užitku. Najdeme v ní jména celého zástupu lékařů, vědců a snílků, kteří nevědomky otáčeli pozpátku ručičkami pomyslných hodin vývoje medicíny.
Čtenář se například dozví, že se staří Egypťané snažili dnu léčit pomocí elektrického úhoře nebo že středověcí lékaři strkali pacientům do úst zapálené svíčky, aby odtamtud vypudili neviditelné červy, kteří jim ohlodávali zuby. Že renesanční lékaři určovali dobu operace podle postavení hvězd, kromě toho radili epileptikům, ať si shánějí krev čerstvě sťatých zločinců. Nebo že dr. Walter Freeman - přední světový praktik v oblasti lobotomie - prováděl své zákroky během prázdninových cest s rodinou. Do rodinného vozu naložil kromě dětí i chirurgické nástroje a pak již mohl mezi dny strávenými kempováním v lesích nořit sekáček na led do očních důlků svých pacientů...
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Podivná medicína - Šokující lékařské postupy napříč staletími do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Podivná medicína - Šokující lékařské postupy napříč staletími.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Podivná medicína - Šokující lékařské postupy napříč staletími (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Podivná medicína - Šokující lékařské postupy napříč staletími bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Podivná medicína - Šokující lékařské postupy napříč staletími doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Podivná medicína - Šokující lékařské postupy napříč staletími