Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem

Kód: 8759607

Úplný název:

Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem (Lagerlöfová Selma):

Autor a popis:

Lagerlöfová Selma, Meander, 88 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
209 Kč (298 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Malý Nils Holgersson se opět vrací! Po půlstoletí a v novém překladu Dagmar Hartlové z roku 2005. Dobrodružství zlobivého Nilse, kterého skřítkové za trest zakleli v malého palečka a který uteče z domu na hřbetě housera Martina, si můžeme vychutnat jak v poutavém vyprávění slavné švédské spisovatelky, tak ve vtipných ilustracích vynikajícího malíře Jiřího Sopka, jehož nejzamilovanější knížkou v dětství byl právě Nils Holgersson. Vysoce ceněné ilustrace jednoho z nejlepších současných českých malířů prošly již řadou výstav od Světa knihy až po Rudolfinum. Letos u příležitosti Švédska co Guest of Honour budou opět vystaveny na Světě knihy a pak na festivalu Děti, čtete? a dále po knihovnách po České republice.
Selma Lagerlöfová, oblíbená spisovatelka a nositelka Nobelovy ceny za literaturu, se rozhodla napsat švédským školákům takovou učebnici vlastivědy a zeměpisu, která by byla napínavým příběhem, který děti přečtou jedním dechem, a zároveň by jim řekla co nejvíc o lidech a zemi, v níž žijí. To, že podivuhodné putování mrňouse Nilse s hejnem divokých husí krásnou švédskou přírodou až do Laponska čtou děti na celém světě dodnes, je důkazem mistrovství velké spisovatelky, jejíž hluboký cit pro přírodu i lidi, kteří v ní žijí, zůstává zdrojem inspirace i v naší době, kdy je stále důležitější chovat se k životnímu prostředí ohleduplně.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pohádky

 
Knihkupectví / Knihy pro děti a mládež / Pohádky / Podivuhodná cesta Nilse Holgerssona Švédskem