Pohádky kejklíře Kiliána

Kód: 8742332

Úplný název:

Pohádky kejklíře Kiliána (Jůza Lukáš):

Autor a popis:

Jůza Lukáš, Daranus, 116 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
174 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Bylo to někdy před sto čtyřiceti lety. V každém případě hodně dávno. V časech, kdy tady vládne císař pán František Josef, sídlící ve Vídni. Do české vesnice dorazí na jarmark kejklíř jménem Kilián a věří, že všechny okouzlí svými kousky... Ale nedaří se mu. Ve vsi a široko daleko v okolí prší a prší. Jarmark se provizorně stěhuje do hospody U Palcátu, kde zůstane i Kilián. A místo svých kejklířských zázraků zaujme všechny svými pohádkami...

Herec a spisovatel Lukáš Jůza (*1979) vypráví příběhy kejklíře Kiliána s autorskou jistotu a švihem, který ocení jak děti, tak dospělí, kteří svým malým pořád ještě předčítají. Na stránkách knížky ožijí dávní rytíři i mluvící zvířata, rozežraný drak anebo krutá, odporná čarodějnice, se kterou s udatností kralevicům vlastní zápolí ušlechtilý princ. Kejklířův příběh je stylový pro časy předminulého století a pohádky zaujmou svou klasikou, k níž autor umí přidat i humor pro dospělé.

Pohádku doprovodila ilustracemi autorova manželka Petra Jůzová, dívčím jménem Vykoukalová (*1977), zkušená scénografka a kreslířka, která má s knižními ilustracemi čtrnáctiletou zkušenost. Ilustrovala např. knihy: O volovi a funkci, Babo raď aneb Kterak si pomoci v domácnosti, Smích za zlatou mříží I a II, Zmůže žena muže?, Rady ptáka Loskutáka, Škola občanského juda III a IV, Editin deník, Klára a Jákob, Garpíškoviny aneb Bibi a čtyři kočky.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pohádky kejklíře Kiliána do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pohádky kejklíře Kiliána.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pohádky kejklíře Kiliána (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pohádky kejklíře Kiliána bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pohádky kejklíře Kiliána doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro děti a mládež

 
Knihkupectví / Knihy pro děti a mládež / Pohádky kejklíře Kiliána