Pokročilejší metody statistické regulace procesu

Kód: 2475355

Úplný název:

Pokročilejší metody statistické regulace procesu (Jarošová Eva, Noskievičová Darja):

Autor a popis:

Jarošová Eva, Noskievičová Darja, Grada, 296 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
339 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
 

Statistická regulace procesu (SPC) je běžnou součástí řízení kvality. Cílem SPC je dosáhnout stavu, kdy je proces na takové úrovni, že je zajištěna shoda produktů s požadavky zákazníka, a na této úrovni proces udržet. Nejrozšířenějším nástrojem jsou klasické Shewhartovy regulační diagramy, které však nejsou dostatečně účinné při identifikaci menších změn v procesu a navíc vycházejí z určitých předpokladů, jež v praxi často nebývají splněny. Proto byla navržena řada dalších postupů.

Cílem této knihy je seznámit odbornou veřejnost s pokročilejšími metodami SPC, a to s důrazem na jejich aplikaci, a poskytnout určitý návod pro výběr vhodného regulačního diagramu. Kromě základních Shewhartových diagramů jsou v knize popsány Shewhartovy diagramy s modifikovanými mezemi, přejímací diagramy, diagramy CUSUM, EWMA, ARIMA, diagramy pro procesy vykazující trend, diagramy pro krátké série, diagramy pro procesy s vysokou způsobilostí a také vícerozměrné regulační diagramy.

Kniha rovněž obsahuje kapitolu věnovanou hodnocení způsobilosti či výkonnosti procesu při nesplněných klasických předpokladech a také potřebný popis metod ověřování těchto předpokladů. Na českém trhu jde o první knihu, která se věnuje výhradně statistické regulaci procesu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pokročilejší metody statistické regulace procesu do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pokročilejší metody statistické regulace procesu.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pokročilejší metody statistické regulace procesu (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pokročilejší metody statistické regulace procesu bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pokročilejší metody statistické regulace procesu doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Ekonomika

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Ekonomika / Pokročilejší metody statistické regulace procesu