Poledne u Tiffanyho

Kód: 7359474

Úplný název:

Poledne u Tiffanyho (Heronová Echo): Životní príbeh designérky Clary Wolcottové

Autor a popis:

Heronová Echo, Metafora, 454 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
279 Kč (399 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Životní příběh designérky Clary Wolcottové

Do manhattanské kanceláře slavného Louise Tiffanyho vstoupila v létě 1888 kurážná mladá umělkyně Clara Wolcottová, aby jej požádala o místo designérky v jeho firmě. Její role v mnohamilionové říši skleněné krásy dlouho zůstávala jedním z nejstřeženějších tajemství. Tajemstvím tak výbušným, že když bylo o sto osmnáct let později odhaleno, mezinárodní umělecký svět úžasem zalapal po dechu.

Tiffanyho proslulé lampy, stejně jako velkolepá mozaiková, nejsou vůbec jeho vlastním dílem, jak byl celý svět donedávna přesvědčený. A věřili bychom tomu všichni dodnes, kdyby Clařin hlas po více než století nezazněl z jejích dopisů.
Rozerván mezi svou vášnivou posedlostí Clarou a lačností po úspěchu a slávě, Tiffany talentovanou designérku téměř doslova zotročil. A Clara, zmítaná láskou i nenávistí ke svému zaměstnavateli, bojovala nejen se zkostnatělými pravidly tehdejší společnosti, ale i se svojí vlastní touhou po uznání.

Autorka Echo Heronová vychází z nedávno objeveného souboru dopisů napsaných mezi lety 1888 a 1944. Můžeme tak nahlédnout přímo do nitra skutečných postav, ať už jde o žertovné glosy, které Clara adresuje svým sestrám, nebo řádky plné bolesti a hlubokého citu.
Z působivé dobové fresky, kde se fakta mistrně prolínají s fikcí, dýchá neopakovatelná atmosféra Manhattanu 19. století. Jsme zváni do života jedné z nejpozoruhodnějších umělkyň oné doby - Clary Wollcotové, génia skrytého ve stínu legendárních Tiffanyho lamp.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Poledne u Tiffanyho do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Poledne u Tiffanyho.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Poledne u Tiffanyho (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Poledne u Tiffanyho bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Poledne u Tiffanyho doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Poledne u Tiffanyho