Politici, umělci a vědci ve veřejném prostoru na přelomu 19. a 20. století

Kód: 8778251

Úplný název:

Politici, umělci a vědci ve veřejném prostoru na přelomu 19. a 20. století (Kokešová Helena):

Autor a popis:

Kokešová Helena, Masarykův ústav AV ČR, 226 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
207 Kč (280 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Publikace Politici, umělci a vědci ve veřejném prostoru na přelomu 19. a 20. století se zabývá především významným obdobím českých dějin, kdy se formulují a zejména v dobových polemikách tříbí názory různých proudů českých intelektuálů, kteří v proměňujících se uskupeních utvářeli podobu české moderny. Její požadavky pak byly formulovány v Manifestu česká moderna.
Soustředí se především na osobitý vklad dvou vůdčích osobností české kultury, T. G. Masaryka a J. S. Machara, jejichž vztah lze na základě nově zpřístupňované korespondence detailně sledovat a nově interpretovat. Kniha přináší také poprvé uveřejněný materiál vycházející z korespondencí s dalšími osobnostmi (Jan Jakubec, Božena Viková-Kunětická, A. V. Kraus, František Kupka a Antonín Macek Hugo von Hofmannsthal).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Politici, umělci a vědci ve veřejném prostoru na přelomu 19. a 20. století do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Politici, umělci a vědci ve veřejném prostoru na přelomu 19. a 20. století.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Politici, umělci a vědci ve veřejném prostoru na přelomu 19. a 20. století (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Politici, umělci a vědci ve veřejném prostoru na přelomu 19. a 20. století bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Politici, umělci a vědci ve veřejném prostoru na přelomu 19. a 20. století doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Politici, umělci a vědci ve veřejném prostoru na přelomu 19. a 20. století