Politické aspekty řecké tragédie/Political Aspects of Greek Tragedy

Kód: 7465028

Úplný název:

Politické aspekty řecké tragédie/Political Aspects of Greek Tragedy (Daneš Jaroslav):

Autor a popis:

Daneš Jaroslav, Pavel Mervart, 160 stran, jazyk - čeština, angličtina, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
184 Kč (249 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Řecká tragická poezie je bytostně politická, neboť život v polis i jeho inverze je ústředním tématem tragického dramatu. V této knize si proto autor klade za cíl pojednat o politických aspektech athénského tragického divadla a odpovědět na několik otázek: 1. Co nás opravňuje hovořit o athénském tragickém divadle jako o politické instituci? 2. Jakými různými způsoby můžeme číst athénskou tragickou poezii a s jakými výsledky? 3. Jaký mají dochované tragédie vztah k ideologii demokratických a imperiálních Athén?

Jaroslav Daneš přednáší politické myšlení starověku a středověku a antickou a středověkou filozofii na Filozofické fakultě Univerzity Hradec Králové. Své články publikoval v An Anthology of Philosophical Studies, časopisech Folia philologica, Greaco-Latina Brunensia a Aithér. Své příspěvky přednesl mimo jiné na univerzitách v Oxfordu, Palermu, Klagenfurtu a Lisabonu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Politické aspekty řecké tragédie/Political Aspects of Greek Tragedy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Politické aspekty řecké tragédie/Political Aspects of Greek Tragedy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Politické aspekty řecké tragédie/Political Aspects of Greek Tragedy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Politické aspekty řecké tragédie/Political Aspects of Greek Tragedy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Politické aspekty řecké tragédie/Political Aspects of Greek Tragedy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Politické aspekty řecké tragédie/Political Aspects of Greek Tragedy