Politické strany Afriky, Asie a Latinské Ameriky: Rysy politického stranictví

Kód: 7325299

Úplný název:

Politické strany Afriky, Asie a Latinské Ameriky: Rysy politického stranictví (Fiala Vlastimil):

Autor a popis:

Fiala Vlastimil, Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK), 392 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
280 Kč (379 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 2.11.2016 dopoledne. 
 

Předkládaná publikace je jedním z prvních pokusů o analýzu politických stran v mimoevropských zemích. Většina současných teoretických tezí o politických stranách a stranických systémech vychází jen z podrobné znalosti a výzkumu stranického prostředí tzv. euro-americké společnosti, přičemž jsou prakticky zcela opomíjeny zkušenosti politického stranictví z jiných oblastí. Hlavním cílem monografie není jen ověřit platnost současných teorií politických stran na mimoevropské politické stranictví, ale především zahájit debatu o této problematice, rozšířit spektrum otázek o vzniku, vývoji, zániku, institucionalizaci a typech mimoevropských politických stran.

Publikace je rozdělena do dvou základních sekcí. V teoreticko-metodo­logické části věnujeme pozornost vzniku politických organizací v mimo­evropských oblastech. Na úvodní studii navazuje text zkoumající institucionalizaci mimo­evropských politických stran a jejich typologii. Tyto studie ústí v zobecňující zamyšlení nad různými přístupy ve výzkumu současných euro-amerických a mimoevropských politických stran. Druhá sekce je věnována vybraným případovým studiím, které jsou zaměřeny na nejrůznější specifické rysy afrického, asijského a latinskoamerického politického stranictví (afro-marxismus, přeměna guerillových hnutí a labor-based stran v politické strany, problematika etnických politických stran a politických elit, charakter kongresových systémů a postavení žen v latinskoamerické politice).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Politické strany Afriky, Asie a Latinské Ameriky: Rysy politického stranictví do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Politické strany Afriky, Asie a Latinské Ameriky: Rysy politického stranictví.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Politické strany Afriky, Asie a Latinské Ameriky: Rysy politického stranictví (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Politické strany Afriky, Asie a Latinské Ameriky: Rysy politického stranictví bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Politické strany Afriky, Asie a Latinské Ameriky: Rysy politického stranictví doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Politické strany Afriky, Asie a Latinské Ameriky: Rysy politického stranictví