Politik dobré vůle - Život a dílo msgre Jana Šrámka

Kód: 7429345

Úplný název:

Politik dobré vůle - Život a dílo msgre Jana Šrámka (Trapl Miloš): Život a dílo msgre Jana Šrámka

Autor a popis:

Trapl Miloš, Konečný Karel, Marek Pavel, Vyšehrad, 464 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
159 Kč (199 Kč)
  / ks  
koupit
 

Jan Šrámek (1870–1956), v letech 1940–1945 předseda londýnské exilové vlády, patří mezi významné politiky českých a československých dějin. K niha tří historiků, působících na Filozofické fakultě U niverzity P alackého v Olomouci, sleduje dlouhý životní příběh jednoho ze zakladatelů křesťansko-demokratického politického směru u nás, jeho cestu ke kněžství a posléze k sociální a politické činnosti, podíl na sjednocení moravských a českých křesťanských stran v Československou stranu lidovou v roce 1919, i vlivné postavení, které si Jan Š rámek vydobyl na politické scéně první československé republiky. Pozornosti se dostává i druhé, dramatičtější části Š rámkova života a politického působení, jeho emigraci před nacistickou hrozbou a působení v čele exilové vlády, nejprve na pozici předsedy a posléze náměstka předsedy vlády, tj. místopředsedy kabinetu. A ni Jan Š rámek po únorovém převratu 1948 neunikl osudu nekomunistických politiků Č eskoslovenska, po neúspěšném pokusu o útěk byl až do smrti zadržován v internaci. F undovaný životopis z pera předních odborníků je splátkou dluhu „politikovi dobré vůle“, nepřehlédnutelné postavě našich moderních dějin.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Politik dobré vůle - Život a dílo msgre Jana Šrámka do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Politik dobré vůle - Život a dílo msgre Jana Šrámka .
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Politik dobré vůle - Život a dílo msgre Jana Šrámka (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Politik dobré vůle - Život a dílo msgre Jana Šrámka bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Politik dobré vůle - Život a dílo msgre Jana Šrámka doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Osobnosti a osudy

 
Knihkupectví / Historie / Osobnosti a osudy / Politik dobré vůle - Život a dílo msgre Jana Šrámka