Pomeranče v podprsence

Kód: 7321460

Úplný název:

Pomeranče v podprsence (Březinová Ivona):

Autor a popis:

Březinová Ivona, Jupiter edice, 96 stran, jazyk - CZ, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
121 Kč (99 Kč)
  / ks  
koupit
 

Dospívání není snadné, ani když se jmenujete Karel Novák nebo Jana Dvořáková. Představte si, jak asi prožívá pubertu Medard Koukol. Ke všem starostem a problémům ještě úplně nemožné jméno, které je zdrojem neutuchající zábavy všech šťastnějších spolužáků. Vždyť si kvůli tomu ani nenajde holku. Medardova sestra Anděla na tom není o mnoho lépe. Nespokojení sourozenci si ve chvílích, kdy se zrovna nehádají, lámou hlavu, jak tomuto prokletí uniknout. Nakonec se domluví, že si ušetří peníze na úřední změnu křestních jmen. Brzy se však začnou dít věci, které je přivedou na jiné myšlenky…
Přepracovaná prvotina, která vyšla v roce 1996 pod názvem Zrcátko pro Markétu.
Její autorka Ivona Březinová napsala mnoho knih pro děti a mládež snad všech věkových kategorií. Ráda střídá náměty i žánry, píše knížky pro slabikující prvňáčky i knihy pro dospívající, pohádky i encyklopedie. Je rytířkou Řádu krásného slova. Triptych Holky na vodítku o hrdinech propadajících závislosti na drogách, hracích automatech a zhoubných dietách se dočkal opakovaného vydání a získal i literární ocenění Zlatá stuha a Suk-čteme všichni. Kniha Začarovaná třída byla nominována na cenu Magnesia Litera a v roce 2004 zapsána na Čestnou listinu IBBY. Některé knihy vyšly ve Francii, Polsku, Chorvatsku, Srbsku a na Slovensku.
Ivona Březinová je maminka dvou dcer, s rodinou žije v Praze a v současné době působí jako vedoucí Katedry tvůrčího psaní a umělecké publicistiky na Literární akademii Josefa Škvoreckého.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pomeranče v podprsence do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pomeranče v podprsence.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pomeranče v podprsence (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pomeranče v podprsence bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pomeranče v podprsence doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Česká současná literatura