Portréty pražských herců /slovem a karikaturou/

Kód: 8610269

Úplný název:

Portréty pražských herců /slovem a karikaturou/ (Černý František):

Autor a popis:

Černý František, Pražská scéna, 248 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
221 Kč (299 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2016 dopoledne. 
 

Galerie nejpřednějších našich herců 20. století, sugestivně charakterizovaných nejen slovem znalce a věrného průvodce českého divadla, ale také unikátním ilustračním doprovodem, kterým není tradiční divadelní fotografie, ale karikatura a portrétní kresba - a to od celé plejády našich výtvarníků, včetně těch, kteří - jako např. František Bidlo, Adolf Hoffmeister nebo František Muzika - dotáhli tento žánr k mistrovským výšinám. Tak čtení o hereckých velikánech od generace vojanovské až po ty nedávné a dnešní (Štěpánek, Haas, Kohout, Rašilov, Smolík, Scheinpflugová, Vojta, Pivec, Burian, Werich, Brodský, Medřická, Hrušínský, Lukavský, Kemr, Adamová, Chramostová, Skořepová, Tomášová, Tříska ad.) získává novou dimenzi a nadčasovost.
Autorem je doyen českých divadelních historiků - profesor František Černý, proslulý zejména podílem na obřích čtyřsvazkových akademických Dějinách českého divadla a také z mnoha dalších publikací o divadle - stačil ještě před svým odchodem (12. 6. 2010) připravit k tisku svůj poslední rukopis.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Portréty pražských herců /slovem a karikaturou/ do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Portréty pražských herců /slovem a karikaturou/.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Portréty pražských herců /slovem a karikaturou/ (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Portréty pražských herců /slovem a karikaturou/ bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Portréty pražských herců /slovem a karikaturou/ doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Portréty pražských herců /slovem a karikaturou/