Portugalsko-český a česko-portugalský slovník

Kód: 8781901

Úplný název:

Portugalsko-český a česko-portugalský slovník (kol.): jazyky sveta

Autor a popis:

Lingea, 864 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
413 Kč (590 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Zcela nový slovník je určený všem zájemcům o portugalštinu, začínajícím i pokročilým žákům a studentům. Zahrnuje tu nejaktuálnější slovní zásobu, tak jak ji spatříte v portugalském či brazilském denním tisku či uslyšíte v běžné komunikaci včetně vulgarismů. Zpestřením jsou výrazy z africké portugalštiny (zejména mozambické a angolské). Na své si přijdou i příznivci sportu či kulinářství.

Slovník zcela reflektuje nová pravidla portugalštiny, která vstoupila v platnost 1.1.2010. Ortografický systém prošel díky Dohodě o společném pravopisu poměrně značnými změnami, které vedou k postupnému sjednocování světové portugalštiny. Naše publikace je v souladu s touto dohodou a uvádí v případě potřeby všechny pravopisné varianty daných slov. Nechybí ani příklady převzaté z běžného jazyka. Praktičnost této publikace ještě umocní evropská výslovnost uvedená v závorce za heslem.

Specifikem jsou i nejčastěji se vyskytující tvary nepravidelných sloves, jejichž přehled najdete i v závěru publikace. Objevují se rovněž i nejčastější zkratky. Slovník zpestřují poznámky v rámečcích upozorňující např. na různé gramatické jevy a další jazykové zajímavosti.

Všechna hesla a ustálené obraty jsou doplněny o předložkové vazby a upřesňující závorky, aby bylo docíleno maximální jednoznačnosti významu a výstižnosti překladu. Tyto doplňkové informace vám pomohou rychle a snadno najít ten správný význam slova a vybrat nejvhodnější překlad. Předložkové vazby a příklady vám napoví, jak dané slovo nebo slovní spojení správně užít ve větě. Podrobný přehled portugalské gramatiky spolu s ilustračními příklady vám umožní rychle si osvojit základy jazyka a zásady jeho užívání.

Věříme, že vám slovník bude užitečným pomocníkem při studiu jazyka.

Obsah slovníku
864 stran
45 000 hesel a 55 000 významů
10 000 příkladů, idiomů a frází
90 000 překladů
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Portugalsko-český a česko-portugalský slovník do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Portugalsko-český a česko-portugalský slovník.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Portugalsko-český a česko-portugalský slovník (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Portugalsko-český a česko-portugalský slovník bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Portugalsko-český a česko-portugalský slovník doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Encyklopedie, slovníky

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Encyklopedie, slovníky / Portugalsko-český a česko-portugalský slovník