Posekej si ten trávník, nejsou vidět hadi

Kód: 7492250

Úplný název:

Posekej si ten trávník, nejsou vidět hadi (Ptaszek Matěj): aneb Jižní Amerika na vlastní kuži

Autor a popis:

Ptaszek Matěj, Galén, 232 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
228 Kč (290 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Tak jsem již zpátky v Kolumbii, třicet hodin čtyřmi různými autobusy z Quita až do Medellínu. Policejní kontroly hledají drogy a zbraně, po zuby ozbrojené motohlídky vyhledávají ozbrojence, ukrutné vedro, jedna hořící pneumatika, a tedy tříhodinové zpoždění… Rovněž nádherná příroda plná gigantických skalisek, vulkánů, jezírek a horské džungle. A báječní, milí lidé na cestě. Zkrátka: typické cestování po Jižní Americe. :-)

Tak nějak vypadají e-maily ze země magického realismu od kamaráda, bluesmana „Matea“ Ptaszka. Jako školák objevil v knihovně svého táty knihu o válečných fotografech a od té doby snil o cestě do zemí, kde se něco děje a kde je to horké. Jeho sen tiše ustoupil do pozadí v době, kdy Matěj slavil úspěchy jako uznávaný hráč na foukací harmoniku a bluesový zpěvák, a s pochopením a trpělivostí dál čekal, až se Matěj stane nositelem prestižního světového ocenění pro hráče na foukací harmoniku, napíše oblíbenou učebnici hry na harmoniku, natočí několik úspěšných alb a po létech hraní v duu Ptaszek & Beňa se stane i leaderem vlastní kapely Dobré ráno blues band. Ale pak se sen razantně přihlásil o slovo. V roce 2015 opustil Matěj naše i zahraniční jeviště bluesových klubů a kulturáků a namířil si to se svojí paní do Jižní Ameriky.

Svoje zkušenosti a zážitky z prvních měsíců shrnul do knihy o této „Amééérice“: svým nadšeným, vlídným a typicky necestovatelským způsobem nám přibližuje Mexiko, Guatemalu, Nikaraguu, Salvador, Ekvádor a Kolumbii, jak je poznal na vlastní kůži. Země s pro nás drsným podnebím, občas děsivou historií, ale plné skvělých lidí, kteří se každý den perou o život v podmínkách, v nichž by málokdo z nás obstál. A co na to oni? Usmívají se. Nezlomní lidé s velkým srdcem. Vítejte v Latinské Americe!
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Posekej si ten trávník, nejsou vidět hadi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Posekej si ten trávník, nejsou vidět hadi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Posekej si ten trávník, nejsou vidět hadi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Posekej si ten trávník, nejsou vidět hadi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Posekej si ten trávník, nejsou vidět hadi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Posekej si ten trávník, nejsou vidět hadi