Postavení prezidenta v ústavním systému České republiky

Kód: 2104520

Úplný název:

Postavení prezidenta v ústavním systému České republiky (Šimíček Vojtěch):

Autor a popis:

Šimíček Vojtěch, Mezinárodní politologický ústav Masarykovy univerzity, 240 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
184 Kč (240 Kč)
  / ks  
koupit
 

Tento sborník tvoří souhrn textů, věnovaných postavení prezidenta v ústavním systému České republiky a představuje pokus o koncentraci příspěvků z per odborníků z oblasti ústavního práva. Čtenář se tak postupně může seznámit s obecnějšími informacemi, věnovanými postavení a funkci prezidenta, zasazenými jednak do komparativního kontextu a také uvažujícími nad možnými změnami v budoucnu (K. Klíma, J. Wintr, A.Gerloch). Další texty se podrobně zaobírají způsobem volby prezidenta republiky (J. Kysela, J. Filip, D. Kosař). Následuje skupina příspěvků, zaměřených na vztah prezidenta a soudní moci, z nichž některé podrobně analyzují stále neskončenou kauzu justičních čekatelů (E. Wagnerová, V. Sládeček, M. Bartoň, L. Mokrá). Samostatný blok textů se z různých úhlů pohledu zabývá možností soudního přezkumu aktů prezidenta republiky (V. Pavlíček, P. Rychetský, V. Šimíček). Českým a slovenským zkušenostem se vztahem prezidenta a vlády se věnují Z. Koudelka a L. Cibulka. Konečně poslední trojice příspěvků (P. Mlsna, V. Šťastný, B. Fridrich) se zabývá otázkami role prezidenta navenek, a to jak při zastupování státu, tak při sjednávání a ratifikaci mezinárodních smluv.Ve svém souhrnu tak sborník představuje ojedinělý vějíř informací a názorů věnovaných tématu prezidenta republiky, využitelný jak v rámci studia a rozvíjení vědy ústavního práva, tak i v právní praxi.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Postavení prezidenta v ústavním systému České republiky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Postavení prezidenta v ústavním systému České republiky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Postavení prezidenta v ústavním systému České republiky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Postavení prezidenta v ústavním systému České republiky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Postavení prezidenta v ústavním systému České republiky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Postavení prezidenta v ústavním systému České republiky