Posvátná pečeť mysli nefritového císaře - Taoistický průvodce na cestě ke zdraví, dlouhově

Kód: 7205180

Úplný název:

Posvátná pečeť mysli nefritového císaře - Taoistický průvodce na cestě ke zdraví, dlouhově (Olson Stuart Alve):

Autor a popis:

Olson Stuart Alve, Pragma, 242 stran, jazyk - čeština, 2005

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
118 Kč (148 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Podle taoistických principů máme každý v sobě lék k optimálnímu zdraví, prodloužení života a dokonce k dosažení nesmrtelnosti. Taoisté pokládají nemoc a smrt za přirozené důsledky promarnění Tří pokladů - ťing (sexuální a fyzická energie), čchi (dech a vitální energie) a šen (duch a mentální energie). Tajemství vědy o obnově, shromažďování a přeměně těchto primárních energií spočívá v tvorbě vnitřního elixíru nesmrtelnosti, který zvrátí účinky procesu stárnutí.
V knize Posvátná pečeť mysli Nefritového císaře Stuart Alve Olson předkládá nové překlady tří primárních taoistických textů: "Nesmrtelní" z Kche Chungovy knihy Pchao-pchu-c' z doby dynastie Sung. Kche Chung byl první taoista ve starověké Číně, který podal zprávu o svém hledání nesmrtelnosti; následuje první a jediný úplný překlad kompletního textu Posvátná pečeť mysli Nefritového císaře, který byl dlouho jedním z pěti důležitých spisů, jež denně přednášeli taoisté ze sekty Dračí brána; a nakonec jsou zařazena vzácná pojednání sekty Dračí brána" Tři poklady nesmrtelnosti". Tento text definuje ťing, čchi a šen. Ke zmíněným překladům Olson na základě svých rozsáhlých znalostí taoismu, bojových umění a čínské historie a kultury přidává rozsáhlé komentáře vysvětlující historický kontext spisů a rovněž ukazuje na praktické aplikace taoistického učení v dnešním životě. I
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Posvátná pečeť mysli nefritového císaře - Taoistický průvodce na cestě ke zdraví, dlouhově do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Posvátná pečeť mysli nefritového císaře - Taoistický průvodce na cestě ke zdraví, dlouhově.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Posvátná pečeť mysli nefritového císaře - Taoistický průvodce na cestě ke zdraví, dlouhově (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Posvátná pečeť mysli nefritového císaře - Taoistický průvodce na cestě ke zdraví, dlouhově bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Posvátná pečeť mysli nefritového císaře - Taoistický průvodce na cestě ke zdraví, dlouhově doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Záhady

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Záhady / Posvátná pečeť mysli nefritového císaře - Taoistický průvodce na cestě ke zdraví, dlouhově