Poutník Bůh

Kód: 7325302

Úplný název:

Poutník Bůh (Bratr John z Taizé): Starozákonní putování

Autor a popis:

Bratr John z Taizé, Centrum pro studium demokracie a kultury (CDK), 243 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
199 Kč (269 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2016 dopoledne. 
 

Vedle úvodu do Nového zákona, který vyšel před dvěma lety poprvé v češtině pod názvem Cesta Páně, CDK nyní připravilo i svazek věnovaný Starému zákonu. Vytváří se tím dvoudílný, volně navazující soubor, který přibližuje starozákonní i novozákonní příběhy prostřednictvím originálního výkladu, jenž je postaven na současném vědeckém bádání, ale přináší i duchovní povzbuzení.

Bratr John z Taizé se narodil ve Philadelphii v USA, vystudoval teologii, do komunity vstoupil v roce 1974. Každoročně pořádá několikatýdenní kurzy úvodů do biblické historie, teologie a spirituality. Publikuje knihy s touto tématikou, které jsou překládány do mnoha jazyků – The Pilgrim God: A Biblical Journey (1985/1990), The Way of the Lord: A New Testament Pilgrimage (1990), Praying the Our Father Today (1992), a God of the Unexpected (1995) atd.

Taizé, to nejsou jen písně nebo nová hudební forma. Je to mezinárodní a ekumenická monastická komunita, v níž žije kolem sta bratří z dvaceti pěti zemí a z různých křesťanských církví – katolické, anglikánské, luteránské a reformované. Žijí pospolu a touží být znamením smíření, znamením evangelia. Toto společenství vzniklo za druhé světové války, v roce 1940. Jeho zakladatel, Roger Schütz, přišel do malé vesnice v Burgundsku a začal zde pomáhat pronásledovaným židům a uprchlíkům. Tato činnost byla počátkem hnutí, které dnes přijímá mnoho tisíc mladých lidí, pořádá zahraniční setkání, publikuje knihy a pomáhá chudým lidem na mnoha kontinentech.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Poutník Bůh do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Poutník Bůh.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Poutník Bůh (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Poutník Bůh bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Poutník Bůh doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Křesťanství