Povídání o navigaci

Kód: 9039077

Úplný název:

Povídání o navigaci (Gawłovicz Józef):

Autor a popis:

Gawłovicz Józef, Natural Synergy, 301 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
198 Kč (268 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Povídání o navigaci patří k populárně-naučným knížkám, kterých je v češtině jako šafránu. Zkušený kapitán Józef Gawłowicz v publikaci čtivou formou představil náš svět z pohledu navigace, jejíž vývoj popisuje v kontextu historie mořeplavby. Autor nešetří zajímavostmi a anekdotami, stejně tak zde najdeme velké množství grafů, náčrtků a fotografií.
Text do češtiny přeložil Jindřich Kuchejda, jenž byl kapitánem repliky Magalhaesovy plachetnice Viktorie a na níž s partou nadšenců obeplul svět.

Józef Gawłowicz
se narodil r. 1942 v Rudzii. Po gymnáziu absolvoval Státní námořní školu v Gdyni. Poprvé na moře vyplul na lodi m/s „Reymont“, která plula na dálný východ. Po dvou letech se přestěhoval do Štětína, kde bydlí od r. 1964. V r. 1974 ukončil studia na Námořní akademii ve Štětíně a o dva roky později získal důstojnický patent.
Svoje první povídky začal publikovat v r. 1962 v časopisech Tygodnik Morski, studentském Politechnik, Przekroja a v mnoha jiných.
Rok 1987 byl v životě kapitána Gawłowicze přelomový, protože mu vyšly dvě knihy: „Africká dobrodružství“ a „Povídání o navigaci“, za které získal literární cenu J. Conrada. Později vydal lexikon „Navigace včera a dnes“ a sbírku povídek „Dobrodružství s Neptunem“.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Povídání o navigaci do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Povídání o navigaci.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Povídání o navigaci (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Povídání o navigaci bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Povídání o navigaci doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura