Povídky a nové povídky - 8CD

Kód: 5641023

Úplný název:

Povídky a nové povídky - 8CD (Svěrák Zdeněk): Ctou Zdenek Sverák, Daniela Kolárová a Libuše Šafránková

Autor a popis:

Svěrák Zdeněk, SUPRAPHON, 0 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
673 Kč (851 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Komplet přináší vydané i dosud nevydané (na CD) Svěrákovy inteligentní texty ve skvělé interpretaci autora, Daniely Kolářové a Libuše Šafránkové

Hudba Jaroslav Uhlíř

Zdeněk Svěrák se přiznává, že už na gymnáziu si usmyslel, že bude spisovatelem povídek a že je bude vydávat svázané v knížkách. Místo toho celý život psal filmové scénáře, texty pro divadlo a slova k písničkám. Sbírkou Povídky, která vyšla na podzim roku 2008 v nakladatelství Fragment a okamžitě se stala nejprodávanější knihou, si své mladické předsevzetí konečně splnil. Po velkém úspěchu prvního dílu vyšly na podzim roku 2011 Nové povídky, dalších devět příběhů, které ihned obsadily první příčky nejprodávanějších knižních titulů.
Několik měsíců po vydání knih získaly Svěrákovy Povídky a Nové povídky také svou zvukovou podobu. Většinu z nich četl samozřejmě autor sám, jen ve třech případech svěřil roli vypravěče svým oblíbeným kolegyním herečkám a přítelkyním - Daniele Kolářové a Libuši Šafránkové. V audioknižní podobě, vycházející od roku 2009 až do roku 2015, však některé příběhy chyběly. Část z nich vyšla dodatečně s názvem Horká neděle aneb Vynechané povídky, některé existovaly pouze v digitální podobě.

V tomto kompletu 8 CD se konečně setkávají všechny povídky tak, jak je Zdeněk Svěrák napsal.
Úspěch u čtenářů i posluchačů svědčí o tom, že sen být spisovatelem uskutečňuje Zdeněk Svěrák dobře. Nejen autorsky, ale i interpretačně dodává k svému výtečnému vyprávění humor, touhu a smyslnost, je schopný jemných nuancí v přesvědčivosti postav. Půvab Svěrákovy práce spočívá v umění přesného vyjádření, v tajemství, erotickém vábení a vždy překvapivém závěru. Jeho vyprávění spojují nečekané pointy, věrohodné a zajímavé osudy hrdinů, citlivě sdělené detaily a postřehy. Právem může být jeho dílo srovnáváno s tvorbou našich největších povídkářů. Účinek zvukové četby umocňuje hudba Jaroslava Uhlíře.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Povídky a nové povídky - 8CD do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Povídky a nové povídky - 8CD.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Povídky a nové povídky - 8CD (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Povídky a nové povídky - 8CD bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Povídky a nové povídky - 8CD doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Audioknihy

 
Knihkupectví / Audioknihy / Povídky a nové povídky - 8CD