Povinnost obce zajistit pohřbení aneb tzv. sociální pohřby

Kód: 7478807

Úplný název:

Povinnost obce zajistit pohřbení aneb tzv. sociální pohřby (Šejvl Jaroslav):

Autor a popis:

Šejvl Jaroslav, Wolters Kluwer, 0 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
122 Kč (145 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace je praktickou příručkou pro úředníky samosprávy, která je seznámí se základními informacemi, povinnostmi a úkony spjatými s tzv. sociálními pohřby, tj. s povinností obce zajistit pohřbení v případě, že není jiná osoba, která by pohřeb sjednala.
Přehledně členěná příručka vykládá platnou právní úpravu podle zákona č. 256/2001 Sb., o pohřebnictví, seznamuje čtenáře se základními pojmy podle tohoto zákona, ale upozorňuje i na četné vazby do dalších odvětví práva – zejména do zdravotnického a trestního práva (např. nařízené pitvy, hygienická opatření), správního a finančního práva (nárok obce na úhradu účelně vynaložených nákladů), práva občanského (dědické řízení a ochrana osobnosti podle nového občanského zákoníku), ale i práva mezinárodního (úmrtí cizince).

Mgr. Jaroslav Šejvl je respektovaným autorem v oblasti právní úpravy pohřebnictví. Je spoluautorem monografie Pohřbívání a hřbitovy (2011) a komentáře k zákonu o pohřebnictví a zákonu o válečných hrobech (2015) a pravidelně tuto problematiku přednáší.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Povinnost obce zajistit pohřbení aneb tzv. sociální pohřby do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Povinnost obce zajistit pohřbení aneb tzv. sociální pohřby.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Povinnost obce zajistit pohřbení aneb tzv. sociální pohřby (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Povinnost obce zajistit pohřbení aneb tzv. sociální pohřby bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Povinnost obce zajistit pohřbení aneb tzv. sociální pohřby doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Povinnost obce zajistit pohřbení aneb tzv. sociální pohřby