Pozor, Toxo! - Tajná učebnice praktické metodologie vědy

Kód: 2002022

Úplný název:

Pozor, Toxo! - Tajná učebnice praktické metodologie vědy (Flegr Jaroslav): Tajná ucebnice praktické metodologie vedy

Autor a popis:

Flegr Jaroslav, Academia, 352 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
273 Kč (385 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 25.10.2016 dopoledne. 
 

Prof. RNDr. Jaroslav Flegr, CSc., v knize Pozor ,Toxo! Tajná učebnice praktické metodologie vědy popisuje historii objevů týkajících se vlivu parazita Toxoplasma na lidskou psychiku, chování a dokonce i vzhled. Doživotní a zatím nevyléčitelná nákaza tímto parazitem postihuje zhruba třetinu obyvatel Česka, v některých zemích Evropy a zejména v Jižní Americe je však nakažena více než polovina obyvatelstva. Dvě dekády výzkumu, prováděného především na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy, ale také na špičkových amerických a britských pracovištích (Stanford, Baltimore, Oxford), ukázaly, že toxoplasma ovlivňuje společenskost, podezřívavost a svědomitost nakažených osob, prodlužuje jejich reakční doby, výrazně zvyšuje riziko dopravní nehody a u žen ovlivňuje pravděpodobnost narození potomka mužského pohlaví. Nejnovější výzkumy rovněž ukazují, že toxoplasmóza může být zodpovědná také za vznik schizofrenie a možná i Parkinsonovy choroby. Jaroslav Flegr ve své nové knize zúročil své zkušenosti s popularizací vědy i své více než dvacetileté zkušenosti z přednášení praktické metodologie vědy pro posluchače biologie na pražské přírodovědecké fakultě.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pozor, Toxo! - Tajná učebnice praktické metodologie vědy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pozor, Toxo! - Tajná učebnice praktické metodologie vědy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pozor, Toxo! - Tajná učebnice praktické metodologie vědy (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pozor, Toxo! - Tajná učebnice praktické metodologie vědy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pozor, Toxo! - Tajná učebnice praktické metodologie vědy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Pozor, Toxo! - Tajná učebnice praktické metodologie vědy