Pozornost – Skrytá cesta k dokonalosti

Kód: 8727094

Úplný název:

Pozornost – Skrytá cesta k dokonalosti (Goleman Daniel):

Autor a popis:

Goleman Daniel, Jan Melvil publishing, 312 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad Ládví
 
 
 
 
 
233 Kč (329 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Co mají společného špičkový neurochirurg a slavný sportovec? Proč nedávná hádka s někým blízkým neustále zaměstnává vaši hlavu? A lze to vypnout? Proč nedokážeme ignorovat naštvané obličeje? A řídíme své týmy, firmičky či instituce opravdu nejlépe, jak je to jen možné? Odpovědi naleznete v knize slavného psychologa a publicisty Daniela Golemana, autora světového bestselleru Emoční inteligence.

Životní úspěch nás i našich dětí záleží podle autorových zjištění z valné části na schopnosti vědomě zaměřovat pozornost (tzv. mindfulness). Průzkumy potvrzují, že schopnost sebeberegulace předčí inteligenci i sociální zázemí, pokud jde o předvídání budoucího úspěchu v zaměstnání a životě. Přesto tato schopnost představuje opomíjenou část naší mentální výbavy. Cílem čtivé a objevné knihy je posvítit si na tuto podceňovanou dovednost a na její klíčovou roli v budování plnohodnotného života.

Nepřetržitý příval e-mailů, textů, zpráv, papírové pošty a videí dohání podle Golemana náš mozek do režimu, který je v naprostém protikladu k žádoucímu stavu „open awareness“ (otevřené pozornosti). Nedokážeme myslet, a nedokážeme nemyslet. Goleman se proto věnuje i tématu uvolnění a relaxace, neboť právě okamžiky odpočinku jsou z hlediska prožívání nejhodnotnější částí našeho dne – zvláště pokud jde o kreativitu. Zkombinováním špičkového výzkumu s praktickými poznatky prozkoumal autor pozornost ve všech jejích formách a přesvědčivě dokázal, že máme-li přežít ve složitém světě plném neustálého vyrušování a výzev, musíme tuto dávno ztracenou schopnost opět dostat pod svou kontrolu.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pozornost – Skrytá cesta k dokonalosti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pozornost – Skrytá cesta k dokonalosti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pozornost – Skrytá cesta k dokonalosti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pozornost – Skrytá cesta k dokonalosti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pozornost – Skrytá cesta k dokonalosti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Psychologie osobnosti

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Psychologie osobnosti / Pozornost – Skrytá cesta k dokonalosti