Prababiččin klobouk

Kód: 7272252

Úplný název:

Prababiččin klobouk (Míková Kamila, Martinovská Magdaléna):

Autor a popis:

Míková Kamila, Dauphin, 64 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
169 Kč (228 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Desetiletá Ema má mámu, tátu, sestry Betynu, Julu a bratříčka Jáchyma, mladou tetu a hodnou prababičku, která hodně pamatuje. Všichni spolu bydlí v jednom starém domě na předměstí. Ema má však také své starosti, přání a tajemství. V den svých narozenin dostane od kamarádek taštičky s dárky, díky nimž se její sny začnou uskutečňovat. Nebo se jí to všechno jen zdá?

Kdyby byly autorky knihy Prababiččin klobouk jednou osobou, měly by celkem sedm dětí a dohromady by jim bylo čtyřiaosmdesát let. Pravnoučat by se nikdo nedopočítal a ony by jim od rána do večera pekly štrúdly a vyprávěly příběhy.
Jenže jsou dvě a je jim každé polovic. Mohou tedy upéct dvojnásobný počet štrúdlů a také společně tvořit knihy - jedna slovem, druhá obrazem.
Ještě předtím, než se setkaly, však Kamila Míková (dnes Hantáková) vystudovala francouzštinu a češtinu a Magdalena Martinovská (dříve Sokolová) grafickou školu. Kamila pracovala jako nakladatelská redaktorka, psala fejetony nebo články o knihách. Magdalena navrhovala a graficky upravovala časopisy či kreslila. První kniha, kterou Kamila napsala a Magdalena vysázela a graficky rozvrhla, se jmenovala Useknutá ruka (1996) a byla určena dospělým. Pak se obě staly maminkami, ale psaní, knížky, písmena ani obrázky neopustily. Dnes, po patnácti letech, se sešly nad druhou společnou knihou - tentokrát pro děti a o dětech. A také od dětí, protože právě od nich se autorky inspirovaly. Jak říká Magdalena: S dětmi se dobře maluje. Člověk má hned kritiku - a zadarmo.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Prababiččin klobouk do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Prababiččin klobouk.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Prababiččin klobouk (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Prababiččin klobouk bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Prababiččin klobouk doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Prababiččin klobouk