Praha a památky v okolí

Kód: 8632640

Úplný název:

Praha a památky v okolí (Krob Miroslav):

Autor a popis:

Krob Miroslav, KVARTA, 0 stran, jazyk - CZ, 2004

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
308 Kč (440 Kč)
  / ks  
koupit
 

Praha. V údolí na obou březích Vltavy vzniklo město, které již od středověku patřilo k městům nejkrásnějším. Ve svých dějinách zažila období slávy a rozmachu ve kterém se zrodily památky, které obdivujeme dodnes.

Dominantou města je Pražský hrad, který se zde tyčí již jedenáct století. Výraznou památkou v siluetě Hradu je katedrála sv. Víta.. Na přáníKarla IV. zřídil papež pražské arcibiskupství, v roce 1348 byla založena první středoevropská univerzita. V roce 1357 byly položeny základy kamenného mostu, který byl později nazván Karlův . Ale i další místa stojí za shlédnutí. Staroměstské náměstí s radnicí a orlojem, barokní chrámy a paláce, obrazárny, koncertní síně, historické domy a uličky Starého Města a Malé Strany, Václavské náměstí.. Unikátní celek tvoří zbytky Židovského Města se Staronovou synagogou, radnicí a Starým hřbitovem. Historické jádro města bylo zapsáno do seznamu světových památek UNESCO v roce 1992.

Večerní procházka po nábřeží Vltavy od Národního divadla a pohled na osvětlený Karlův most a panorama Pražského hradu snad zanechá v každém návštěvníkovi nezapomenutelnou vzpomínku na toto překrásné město, které se jistě stane srdcem i nové Evropy.

Návštěvník Prahy má však možnost navštívit i významné památky v okolí města. V této publikaci je formou šestnácti zastavení upozorněno na některé z nich. Jsou to hrady, zámky, historická města, lázně a krasové jeskyně. Cestou se budete moci seznámit i s krajinou středních Čech a jejich pohostinnými obyvateli.

Kniha je psána v 5 jazycích: češtině, angličtině, němčině, francouzštině a ruštině a je především fotografická.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Praha a památky v okolí do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Praha a památky v okolí.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Praha a památky v okolí (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Praha a památky v okolí bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Praha a památky v okolí doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Cestování

 
Knihkupectví / Náš svět / Cestování / Praha a památky v okolí