Praktický průvodce mediací podle nové právní úpravy

Kód: 7201901

Úplný název:

Praktický průvodce mediací podle nové právní úpravy (Cholenský R.):

Autor a popis:

Cholenský R., LINDE, 304 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
407 Kč (485 Kč)
  / ks  
koupit
 

Kniha je věnována alternativním metodám řešení sporů nebo též ADR (z angl. Alternative Dispute Resolution) a jejich využití při řešení netrestních věcí (sporů). V první části se zabývá ADR obecně – jejich definicí, podává jejich stručný přehled, uvádím příklady ADR v naší současné legislativě a hlavně historii, dále se věnuji výhodám řešení sporů prostřednictvím ADR, zákonným předpoklady jejich fungování, postavení jejich účastníků, základním principům ADR a vztahům mezi vybranými alternativními metodami řešení sporů. Druhá část je zaměřena na jednu z metod ADR – mediaci včetně podrobného vysvětlení jednotlivých ustanovení nového zákona o mediaci (zák. č. 202/2012 Sb.). Důkladně rozebírá vybrané zákonné předpoklady fungování mediace, především povinnost mlčenlivosti mediátora, sporných stran a ochranu důvěrnosti mediace ve světle nového zákona o mediaci. Podrobně rozebírá jednotlivé fáze procesu mediace, postavení jejích účastníků a mediátora a vztah mediace k ostatním alternativním metodám řešení sporů. Věnuje pozornost také otázkám souvisejícím s vynutitelností závazků plynoucích z dohod, jež souvisejí s mediací. Publikace je učena jak budoucím mediátorům, tak sporným stranám, advokátům, podnikovým právníkům, notářům a dalším osobám podílejícím se na přípravě a průběhu mediace. K seznámení s mediací by měla posloužit i soudcům, kteří se budou rozhodovat, ve kterých případech pošlou účastníky řízení na setkání s mediátorem. Soudci zde též naleznou inspiraci pro provádění pokusu o smír mezi spornými stranami.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Praktický průvodce mediací podle nové právní úpravy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Praktický průvodce mediací podle nové právní úpravy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Praktický průvodce mediací podle nové právní úpravy (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Praktický průvodce mediací podle nové právní úpravy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Praktický průvodce mediací podle nové právní úpravy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Spirituální literatura

 
Knihkupectví / Duše a tělo / Spirituální literatura / Praktický průvodce mediací podle nové právní úpravy