Přátelé Nadace - Povídky k poctě Isaaca Asimova

Kód: 7387827

Úplný název:

Přátelé Nadace - Povídky k poctě Isaaca Asimova (Asimov Isaac): Povídky k pocte Isaaca Asimova

Autor a popis:

Asimov Isaac, Triton, 512 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
279 Kč (398 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Snad žádné dílo science fiction dvacátého století neovlivnilo představivost tak obrovského množství čtenářů jako epický popis budoucnosti, který ve svých povídkách a románech po mnoho let předkládal Isaac Asimov.

Jako mimořádný hold jeho dílu přijalo sedmnáct významných spisovatelů výzvu ponořit se do jeho rozsáhlého díla a vytvořit nové vzrušující povídky nejslavnějšího science fiction vesmíru dvacátého století. Povídka Badatel Orsona Scotta Carda vrhá nové světlo na vznik Druhé Nadace a na cesty, jimiž se lidské srdce ubírá v jakékoli budoucnosti. V rozpustilé povídce George Aleca Effingera Maureen Birnbaumová po setmění je klasická Asimovova povídka Příchod noci převyprávěna z jiného, výrazně odlišného úhlu. A s velice komickými důsledky. Mistři science fiction Poul Anderson, Hal Clement a Harry Harrison věnují své povídky Asimovovým třem zákonům robotiky, zatímco spisovatel detektivek Edward Wellen a Edward D. Hoch pokračují ve fantastických dobrodružstvích Černých vdovců a Wendella Urtha. Jako další přispěli do této knihy autoři zvučných jmen jako Robert Silverberg, Frederik Pohl, Harry Turtledove, Mike Resnick či Connie Willisová.

Asimovova ohromující vize galaktické budoucnosti lidstva přiváděla v úžas miliony čtenářů na celém světě. Od povídek z blízké budoucnosti, přes povídky o téměř lidských, pozitronických robotech, až k rozsáhlé sáze o Galaktické Říši a Nadaci. A nyní skupina spřízněných spisovatelů využívá příležitost probádat toto úžasné dílo z vlastního úhlu pohledu.

Obsahuje poděkování a vzpomínky přátel, rodiny a kolegů spisovatelů na život a dílo Isaaca Asimova.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Přátelé Nadace - Povídky k poctě Isaaca Asimova do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Přátelé Nadace - Povídky k poctě Isaaca Asimova.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Přátelé Nadace - Povídky k poctě Isaaca Asimova (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Přátelé Nadace - Povídky k poctě Isaaca Asimova bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Přátelé Nadace - Povídky k poctě Isaaca Asimova doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Knihy pro dospělé

 
Knihkupectví / Knihy pro dospělé / Přátelé Nadace - Povídky k poctě Isaaca Asimova