Přátelství navzdory Hitlerovi - Osudy českých dětí, které za války uprchly do Dánska a set

Kód: 2042667

Úplný název:

Přátelství navzdory Hitlerovi - Osudy českých dětí, které za války uprchly do Dánska a set (Matyášová Judita): Osudy ceských detí, které za války uprchly do Dánska a setkaly se po 70 letech.

Autor a popis:

Matyášová Judita, Mladá Fronta, 224 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
231 Kč (289 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Životní cesta mnoha tisíců židovských rodin z Československa skončila za druhé světové války. Stále ale existuje řada příběhů, které pokračují do současnosti. Někteří
židé stihli opustit republiku ještě před vypuknutím války, jiní se úspěšně skrývali. Několika stům dětem pomohl Sir Nicolas Winton dostat se z Československa do Velké Británie. Nyní se ukazuje, že existovala i „dánská cesta“, díky níž se podařilo skupině asi 80 dětí na podzim roku 1939 uniknout z tehdejšího Protektorátu. Jaké byly jejich osudy, to vypátrala právě autorka knihy Judita Matyášová.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Přátelství navzdory Hitlerovi - Osudy českých dětí, které za války uprchly do Dánska a set do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Přátelství navzdory Hitlerovi - Osudy českých dětí, které za války uprchly do Dánska a set.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Přátelství navzdory Hitlerovi - Osudy českých dětí, které za války uprchly do Dánska a set (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Přátelství navzdory Hitlerovi - Osudy českých dětí, které za války uprchly do Dánska a set bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Přátelství navzdory Hitlerovi - Osudy českých dětí, které za války uprchly do Dánska a set doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Military

 
Knihkupectví / Military / Přátelství navzdory Hitlerovi - Osudy českých dětí, které za války uprchly do Dánska a set