Pravěk českých zemí v evropském kontextu - 2. vydání

Kód: 7387463

Úplný název:

Pravěk českých zemí v evropském kontextu - 2. vydání (Bouzek Jan):

Autor a popis:

Bouzek Jan, Triton, 200 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
181 Kč (259 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

"Tato publikace se snaží blíže osvětlit některé aspekty pravěkého vývoje, tedy „obecných, hlubších dějin“, českých zemí. Autor se pokouší postihnout období, jež sahá od počátků lidského osídlení našeho území v paleolitu až do doby, kdy už známe bezpečně jméno jeho obyvatel, Keltů. Snaží se ukázat, jak se české země, ležící v samém středu Evropy, už v pravěku účastnily celosvětového vývoje, jakým způsobem přijímaly impulsy, předávaly je a jak přispěly k rozvoji nejen evropské, ale i světové kultury a civilizace.
Naše území bylo v pravěku - podobně jako v době historické - integrální součástí evropské, mediteránní i euroasijské civilizace. Pochopení naší minulosti nelze dosáhnout bez pochopení souvislostí, které české země pojí s ostatními částmi Evropy a k ní přilehlých dalších částí světa. Tato knížka se úspěšně pokouší o moderní výklad, který v dřívějších dějinách bádání o této době býval spíše jen naznačován či zmiňován na okraji: nakolik se naše země účastnily obecného vývoje civilizací Předního východu, Středomoří a Evropy i jak souvisely jejich dějiny s civilizací celé Eurasie. Poloha českých zemí uprostřed Evropy totiž naznačuje i jejich úlohu v ní: přejímat ze všech stran podněty, harmonizovat je a předávat dál.
Publikace, která vychází už v druhém, rozšířeném vydání, otevírá pohled na dějiny v jejich širších souvislostech, které jsou stále zajímavé a poučné i pro naši dobu. Kniha je bohatě vybavena obrazovým materiálem, ilustracemi a mapami, které dokumentují širší souvislosti jednotlivých etap pravěkých dějin českých zemí."
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pravěk českých zemí v evropském kontextu - 2. vydání do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pravěk českých zemí v evropském kontextu - 2. vydání.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pravěk českých zemí v evropském kontextu - 2. vydání (hodnotilo 1 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pravěk českých zemí v evropském kontextu - 2. vydání bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 1).
 
 
 

S Pravěk českých zemí v evropském kontextu - 2. vydání doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Pravěk českých zemí v evropském kontextu - 2. vydání