Právní aspekty e-governmentu v České republice

Kód: 7201855

Úplný název:

Právní aspekty e-governmentu v České republice (kol.):

Autor a popis:

Marchal Stanislav A., Prokeš Josef, Štědroň Bohumír, LINDE, 200 stran, jazyk - čeština, 2011

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
297 Kč (354 Kč)
  / ks  
koupit
 

Informace a data se staly v 21. století výnosným obchodním artiklem. Soukromá sféra již dneska disponuje efektivními informačními systémy, které jsou schopny informace nejenom rychle a přesně přenášet, ale dokonce i třídit a z poskytnutých informací činit doporučení a závěry svým koncovým uživatelům. V současné době probíhá elektronizace veřejné správy. E-government (eGovernment) lze definovat jako sérii procesů, vedoucích k výkonu státní správy a samosprávy a uplatňování občanských práv a povinností fyzických a právnických osob, realizovaných elektronickými prostředky. Cílem E-governmentu je rychlejší, spolehlivější a levnější poskytování služeb veřejné správy nejširší veřejnosti a zajištění větší otevřenosti veřejné správy ve vztahu ke svým uživatelům (občanům). Hlavním cílem E-governmentu je heslo: „že úřady nemají obíhat občané, ale dokumenty v elektronické podobě“. Je tedy nesmyslné, aby občané při podáních na úřady a soudy neustále museli prokazovat skutečnosti, které si úřad může sám ověřit v státem vedených databázích.

V konkrétním případě je např. úspěšným nasazením E-governmentu v praxi projekt Ministerstva vnitra CZECH Point nebo datové schránky. Cílem projektu CZECH POINT je umožnit občanům získat veškeré potřebné dokumenty, které vydává veřejná správa, pouze na jediném místě. Např. podnikatel již nebude muset zvlášť žádat o výpis z obchodního rejstříku, trestního rejstříku, o potvrzení o bezdlužnosti atd., všechny vyto dokumenty získá na jednom místě (např. pobočce pošty), a to na počkání. Cílem této publikace je seznámit čtenáře se základní strukturou a postupy elektronizace veřejné správy a s možnostmi, které tento proces může poskytnout.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Právní aspekty e-governmentu v České republice do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Právní aspekty e-governmentu v České republice.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Právní aspekty e-governmentu v České republice (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Právní aspekty e-governmentu v České republice bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Právní aspekty e-governmentu v České republice doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Výpočetní technika

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Výpočetní technika / Právní aspekty e-governmentu v České republice