Právní překlad v teorii a praxi

Kód: 2462851

Úplný název:

Právní překlad v teorii a praxi (Chromá Marta): Nový obcanský zákoník

Autor a popis:

Chromá Marta, Karolinum, 272 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
251 Kč (320 Kč)
  / ks  
koupit
 

Hlavním cílem publikace Právní překlad v teorii a praxi je poskytnout čtenářům nejen teoreticky podložený návod, jak postupovat při převádění právních informací z češtiny do angličtiny, ale také praktické ukázky přístupu k překládání nového občanského zákoníku (NOZ).

Publikace je rozdělena do tří kapitol. První kapitola podrobně analyzuje proces právního překladu, formuluje základní pravidla pro překládání právních textů a vymezuje rozsah právnělingvistických znalostí a překladatelských dovedností. Druhá kapitola se věnuje překládání právních předpisů, stanovuje právnělingvistická východiska pro překlad českých zákonů do angličtiny, porovnává lingvistický přístup k tvorbě zákonů v České republice a některých anglicky mluvících zemích. Zahrnuje stručnou charakteristiku jazyka NOZ a analýzu různých variet právnické angličtiny, stejně jako některých gramatických jevů, jež jsou pro překlad (nejen) občanského zákoníku podstatné. Třetí kapitola v pěti oddílech ukazuje praktický přístup k překládání občanského zákoníku do angličtiny.

První oddíl se věnuje legislativně technickým prvkům celého zákoníku a jeho systematice další čtyři oddíly jsou vymezeny podle částí NOZ – obecná část, rodinné právo, absolutní majetková práva a relativní majetková práva. V každém oddíle jsou vybrána ustanovení z pohledu překladu obtížnější buď kvůli volbě českých jazykových prostředků, nebo pro nejednoznačnost českého textu, jež může vést k různým interpretacím.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Právní překlad v teorii a praxi do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Právní překlad v teorii a praxi.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Právní překlad v teorii a praxi (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Právní překlad v teorii a praxi bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Právní překlad v teorii a praxi doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Odborná literatura

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Právní překlad v teorii a praxi