Právo Evropské unie v judikatuře Ústavního soudu České republiky

Kód: 8721243

Úplný název:

Právo Evropské unie v judikatuře Ústavního soudu České republiky (Hamuľák Ondrej):

Autor a popis:

Hamuľák Ondrej, Leges, 256 stran, jazyk - čeština, 2010

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
275 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 26.10.2016 dopoledne. 
 

Ústavnímu soudu České republiky se v posledních letech dostalo možnosti vyjádřit se k tématu dopadů členství České republiky v Evropské unii na systém českého práva, na úkoly Ústavního soudu i soudů obecných, na kontury české ústavnosti a na posuny v chápání některých ústavních institutů. Základním cílem publikace je poodhalit, jaké implikace pro chápání ústavního práva sensu lato, pro suverenitu České republiky, úkoly jejích orgánů a autonomii českého práva nachází Ústavní soud v realitě procesu přidružování a participace našeho státu na evropském integračním procesu.

Práce je rozdělena do tří částí:

První je věnována úvodu do problematiky práva Evropské unie, resp. problematiky vytváření evropské supranacionální entity a reflektuje zásadní milník v podobě Lisabonské smlouvy.

Druhá část se soustřeďuje na rozbor základních evropskoprávních otázek v judikatuře Ústavního soudu. Postupně jsou rozebrány otázky vztahu a interakcí mezi právem Evropské unie a českým právem; účinky evropského práva uvnitř českého právního řádu a limity, které těmto účinkům nastavuje Ústavní soud; otázka kvantitativních a kvalitativních změn, které se projevily v rámci českého ústavního pořádku po vstupu do Evropské unie a otázka přístupu Ústavního soudu k institutu prejudiciálního řízení.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Právo Evropské unie v judikatuře Ústavního soudu České republiky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Právo Evropské unie v judikatuře Ústavního soudu České republiky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Právo Evropské unie v judikatuře Ústavního soudu České republiky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Právo Evropské unie v judikatuře Ústavního soudu České republiky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Právo Evropské unie v judikatuře Ústavního soudu České republiky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Právo Evropské unie v judikatuře Ústavního soudu České republiky