Ius exklusive Právo exklusivity při papežských volbách

Kód: 8649332

Úplný název:

Ius exklusive Právo exklusivity při papežských volbách (Suchánek Drahomír):

Autor a popis:

Suchánek Drahomír, Aleš Skřivan, 272 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
174 Kč (245 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Papežské volby vždy přitahovaly pozornost odborníků i široké veřejnosti a až do dnešní doby si zachovaly jistou míru tajemství. Papež, jakožto hlava katolické církve, soustřeďoval ve svých rukou značný vliv a vedle čistě církevních záležitostí vstupoval také do politických a mocenských problémů. Světští vládcové se proto snažili již od raných dějin papežské volby ovlivňovat a osobovali si právo určovat, kdo má katolickou církev vést.,br> Mezi mnoha způsoby ovlivnění papežských voleb vyniká tzv. právo exklusivity. Projevovalo se jako oprávnění některých katolických panovníků vyslovit v rámci volebního konkláve svůj nesouhlas s jedním z kandidátů papežského stolce, a tím ho z volby vyloučit. Ačkoliv církev tyto praktiky často kritizovala, přetrvaly po celý novověk a teprve na počátku 20. století byly s konečnou platností zakázány. Předkládaná kniha poskytuje základní vhled do vývoje papežských voleb a podrobně představuje dějinné i historické prvky výběru hlavy katolické církve. Čtenář se současně seznámí se zákulisím volebního klání, včetně způsobů, jimiž jednotlivé strany prosazovaly své kandidáty.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Ius exklusive Právo exklusivity při papežských volbách do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Ius exklusive Právo exklusivity při papežských volbách.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Ius exklusive Právo exklusivity při papežských volbách (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Ius exklusive Právo exklusivity při papežských volbách bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Ius exklusive Právo exklusivity při papežských volbách doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Ius exklusive Právo exklusivity při papežských volbách