Právo imisí, právo cesty a další sousedské spory.

Kód: 7478990

Úplný název:

Právo imisí, právo cesty a další sousedské spory. (Svoboda Karel):

Autor a popis:

Svoboda Karel, Wolters Kluwer, 250 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
328 Kč (390 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 28.10.2016 dopoledne. 
 

Další publikace z řady Právo prakticky se věnuje interpretaci norem sousedského práva, tj. souboru specifických právních norem zabývajících se vzájemnou konkurencí vlastnických práv k pozemkům a ke stavbám, zabývá se jejich vztahem k ostatním normám, včetně norem veřejného práva. Její snahou je podrobně rozebrat právní vztahy mezi sousedy a způsoby ochrany sousedských práv v případě, kdy dojde ke střetu při výkonu vlastnických práv mezi vlastníky sousedních nebo i vzdálenějších nemovitostí.

Publikace popisuje občanskoprávní problematiku imisí, ať už běžných, či tzv. privilegovaných, tedy imisí vznikajících provozem závodu a podobného zařízení či z úředně schváleného provozu a z úředně povolené stavby. Věnuje se specifickým skutkovým podstatám, které vlastníka pozemku chrání před zvláštními protiprávními zásahy do jeho práv. Řeší právní vztahy vyplývající z práv a povinností mezi sousedy, které nemají původ v porušení práva jedním z nich (vstup na cizí pozemek, podrosty či převisy ze stromů a keřů, rozhrady atd). V neposlední řadě se zaměřuje na problematiku práva cesty.

Publikace je určena právníkům, ale i široké veřejnosti, neboť s problematikou sousedských práv se v běžném životě setká každý z nás.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Právo imisí, právo cesty a další sousedské spory. do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Právo imisí, právo cesty a další sousedské spory..
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Právo imisí, právo cesty a další sousedské spory. (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Právo imisí, právo cesty a další sousedské spory. bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Právo imisí, právo cesty a další sousedské spory. doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Právo imisí, právo cesty a další sousedské spory.