Právo (n)a předsudek

Kód: 7363312

Úplný název:

Právo (n)a předsudek (Kosek Jan): Historické, filozofické, sociálnepsychologické, kulturní a právnické souvislosti stereotypu a predsudku

Autor a popis:

Kosek Jan, Dokořán, 352 stran, jazyk - čeština, 2012

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
260 Kč (350 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Mnozí lidé žijí v přesvědčení, že netrpí žádnými předsudky. Současně se rádi dovolávají svých názorů a životních postojů.

Jenomže předsudek není nic jiného než pevně fixovaný postoj, založený na určitých tradicích, názorech a zkušenostech. Hranice mezi předsudky, postoji a názory je velice propustná a ti, kteří vyhlašují boj předsudkům, jimi obvykle sami trpí, přinejmenším vůči těm, co jejich představy nesdílejí. Kniha Právo (n)a předsudek se neinspiruje pouze filozofií, psychologií (Jung, Freud, Frankl, Allport ad.) nebo kulturní antropologií (Lévi-Strauss), ale také postřehy novinářů (zejména italských a britských) a kulturou, konkrétně hudbou, filmem a hlavně literaturou (Kundera, Dostojevskij, Zeyer ad.) Své názory a postřehy autor nevnucuje, ale vede se čtenářem v duchu tradic filozofie dialogu zasvěcený rozhovor. Kniha je určena všem zájemcům o uvedené disciplíny a samozřejmě také těm, kdo by se rádi zbavili předsudků nebo se naopak domnívají, že jich se tato problematika netýká.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Právo (n)a předsudek do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Právo (n)a předsudek.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Právo (n)a předsudek (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Právo (n)a předsudek bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Právo (n)a předsudek doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu