Právo sociálního zabezpečení

Kód: 7201915

Úplný název:

Právo sociálního zabezpečení (Veselý Jiří):

Autor a popis:

Veselý Jiří, LINDE, 312 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
349 Kč (415 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace vznikla jako reakce na potřebu aktuálního výkladu aplikovaného práva sociálního zabezpečení v České republice na základě pedagogické praxe jejich autorů – renomovaných vysokoškolských pedagogů. Postihuje rozsáhlé změny předpisů sociálního zabezpečení v posledních letech, především tzv. sociální reformu od 1. 1. 2012, zdravotnickou reformu od 1. 4. 2012 a důchodovou reformu od 1. 1. 2013. Učebnice je zpracována podle předpisů účinných k červenci 2013. Na počátku akademického roku 2013/2014 se tak studentům dostává do rukou zcela aktuální přehled právní úpravy sociálního zabezpečení v České republice.
Učebnice podává výklad v plném rozsahu práva sociálního zabezpečení, počínaje jeho teoretickými základy a výkladem základních pojmů, popisuje jednotlivé systémy sociálního zabezpečení v členění od pojistných k nepojistným, dále obsahuje výklad úpravy zaměstnanosti a ochrany a dávek v nezaměstnanosti a výklad sociálně-právní ochrany dětí. Pro větší přehlednost je do závěrečných kapitol včleněn výklad procesní úpravy včetně kompetencí, protože tato úprava vykazuje v jednotlivých systémech řadu shodných znaků, které lze lépe pochopit při společném výkladu. Tomu také odpovídá rozdělení procesních kapitol na proces v pojistných a proces v nepojistných systémech.
Učebnice nezahrnuje popis právního stavu po zavedení tzv. jednoho inkasního místa s účinností od 1. 1. 2015. S ohledem na dlouhou dobu legisvakance, je v této učebnici popisován stav podle předpisů účinných v roce 2013.
Předkládaná učebnice má být přehledným průvodcem práva sociálního zabezpečení se zohledněním všech změn a jejich významu. Učebnice může být vhodným studijním podkladem pro posluchače vysokých škol, popřípadě průvodcem pro osoby, které se potřebují zorientovat v českém právu sociálního zabezpečení.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Právo sociálního zabezpečení do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Právo sociálního zabezpečení.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Právo sociálního zabezpečení (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Právo sociálního zabezpečení bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Právo sociálního zabezpečení doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Právo sociálního zabezpečení