Pravoslavné pojetí spásy

Kód: 8741947

Úplný název:

Pravoslavné pojetí spásy (Stragorodskij Ivan Nikolajevič):

Autor a popis:

Stragorodskij Ivan Nikolajevič, Poznání, 280 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
156 Kč (220 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 27.10.2016 dopoledne. 
 

Patriarcha Sergij, občanským jménem Ivan Nikolajevič Stragorodskij (1867–1944), místodržitel moskevského patriarchátu v těžkých letech 1936–1943 a v letech 1943–1944 hlava ruské pravoslavné církve, byl jednou z velmi zajímavých a zároveň kontroverzních postav tamější náboženské scény. Pobýval na misiích v Japonsku, vedl teologický seminář a duchovní akademii v Petrohradě, působil jako arcibiskup Finska a Vyborgu, metropolita (vladimirský, šujský, novgorodský, kolomenský a moskovský) a člen Posvátného synodu. Za bolševické vlády si Sergij na rozdíl od většiny ruských hierarchů nevybral ani mučednictví, ani emigraci, ale úsilí prosadit tolerantní vztah církve a státu a možnost legalizace liturgického života pro ruský lid. Během války povzbuzoval věřící k obraně země a v boji proti fašismu.

Kniha o základních pilířích pravoslavné soteriologie, kterou napsal ve svém raném období jako disertaci (1895), představuje vytříbenou polemiku s katolickými a protestantskými spisy na základě interpretace myšlenek svatých otců pravoslavné tradice.

Toto dílo je hodnotnou sondou do tehdejšího ruského teologického myšlení a vyznačuje se precizním zhodnocením stanovisek k podstatným tématům, takže zůstává dodnes přínosným příspěvkem do diskuse.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pravoslavné pojetí spásy do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pravoslavné pojetí spásy.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pravoslavné pojetí spásy (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pravoslavné pojetí spásy bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pravoslavné pojetí spásy doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Křesťanství