Pražský lingvistický kroužek v korespondenci

Kód: 2001622

Úplný název:

Pražský lingvistický kroužek v korespondenci (Havránková Marie): Korespondence z let 1923-1974

Autor a popis:

Havránková Marie, Academia, 448 stran, jazyk - čeština, 2008

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
351 Kč (495 Kč)
  / ks  
koupit
 

Pro vývoj vědy jsou důležité nejen jednotlivé významné osobnosti, ale i skupiny vědců, které společně usilují posunout poznání novým směrem. Jednou z prvních takových skupin v dějinách moderní lingvistiky byl Pražský lingvistický kroužek, založený před osmdesáti lety. Soubor korespondence jeho členů představuje mimořádně cenný příspěvek k dokreslení obrazu o životě čelných osobností tohoto významného sdružení, které v průběhu 20. století uvedlo pražskou lingvisticko-literární školu do povědomí evropské a později i světové badatelské veřejnosti. Publikace obsahuje dopisy uložené v archivu Pražského lingvistického kroužku – jde o korespondenci mezi V. Mathesiem, B. Havránkem, R. Jakobsonem, J. Mukařovským, B. Trnkou a M. Weingartem. Máme tak možnost nahlédnout „za kulisy“ a sledovat vzrušující proces postupného zrání a formování toho, co z později vydaných děl známe jako už hotový, jen zdánlivě samozřejmý výsledek.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Pražský lingvistický kroužek v korespondenci do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Pražský lingvistický kroužek v korespondenci.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Pražský lingvistický kroužek v korespondenci (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Pražský lingvistický kroužek v korespondenci bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Pražský lingvistický kroužek v korespondenci doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Populárně naučná literatura

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Pražský lingvistický kroužek v korespondenci