Přední klenot zemský - Větší zemský soud království českého v době rudolfínské

Kód: 8728438

Úplný název:

Přední klenot zemský - Větší zemský soud království českého v době rudolfínské (Starý Marek): Vetší zemský soud království ceského v dobe rudolfínské

Autor a popis:

Starý Marek, Auditorium, 412 stran, jazyk - čeština, 2014

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
279 Kč (380 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Větší zemský soud, konstituovaný v polovině 13. století za vlády Přemysla Otakara II., patřil po dlouhá staletí k nejvýznamnějším orgánům veřejné moci na půdě českého království. Nebyl jen nejprestižnějším a nejuznávanějším orgánem justičním, výlučně příslušným ve sporech o deskové statky, ale jeho kompetence přesahovaly i do oblasti správní a politické. Jeho přísedící, mezi nimiž čestné místo tradičně zaujímali nejvyšší zemští úředníci, tvořili užší královskou radu a výrazným způsobem ovlivňovali osudy celého českého státu. Zemský soud také plnil úlohu normotvornou a tzv. obecnými nálezy (jejichž význam byl ale v raném novověku za zenitem) mohl dotvářet podobu šlechtického práva. Je proto paradoxní, že česká právní historie nevěnovala dodnes tomuto klíčovému orgánu pozornost. Předkládaná kniha se snaží zaplnit do jisté míry tuto mezeru, shrnuje na základě archivního bádání dosavadní znalosti o vzniku, kompetencích a složení zemského soudu a podrobně mapuje jeho personální obsazení v době vlády císaře Rudolfa II.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Přední klenot zemský - Větší zemský soud království českého v době rudolfínské do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Přední klenot zemský - Větší zemský soud království českého v době rudolfínské.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Přední klenot zemský - Větší zemský soud království českého v době rudolfínské (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Přední klenot zemský - Větší zemský soud království českého v době rudolfínské bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Přední klenot zemský - Větší zemský soud království českého v době rudolfínské doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Historie

 
Knihkupectví / Historie / Přední klenot zemský - Větší zemský soud království českého v době rudolfínské