Přehled judikatury ve věcech hospodaření s majetkem České republiky

Kód: 7478877

Úplný název:

Přehled judikatury ve věcech hospodaření s majetkem České republiky (Spáčil Michal):

Autor a popis:

Spáčil Michal, Wolters Kluwer, 168 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
315 Kč (375 Kč)
  / ks  
koupit
 

Postavení státu jako vlastníka při hospodaření s majetkem České republiky se od postavení ostatních vlastníků výrazně liší. Toto specifické postavení sebou nese několik zvláštních rysů.
Hospodaření státu se děje ve veřejném zájmu, což ve svém důsledku přináší mnohá omezení, která jsou v případě státu s výkonem vlastnického práva spojena. Specifická povaha státu jako právnické osoby a vlastníka sebou přináší otázky i v procesněprávní rovině, které jsou spojené s procesní způsobilostí, věcnou a procesní legitimací a dalšími instituty práva.
V praxi pak často vyvstávají otázky ohledně správného určení a označení příslušné organizační složky státu, vydání bezdůvodného obohacení nebo například otázky týkající se užívání pozemních komunikací a s nimi souvisejících pozemků.
Publikace přináší přehled nejzásadnějších soudních rozhodnutí, která byla v oblasti hospodaření s majetkem České republiky učiněna a to pokud jde o například postavení státu v občanskoprávním řízení, užívání majetku státu jinými subjekty, vztah obcí a majetku státu, ale i odpovědnost státu za škodu v soukromoprávních vztazích a další. Publikace přináší i vybraná rozhodnutí soudů týkajících se otázek státního vlastnictví před rokem 1989.
Předkládaná publikace tak může být pomůckou pro ty, kteří jsou povoláni veřejný majetek hájit, hospodařit a nakládat s ním, ale i pro širší právnickou veřejnost.
Sám autor po určitou dobu působil na Úřadu pro zastupování státu ve věcech majetkových.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Přehled judikatury ve věcech hospodaření s majetkem České republiky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Přehled judikatury ve věcech hospodaření s majetkem České republiky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Přehled judikatury ve věcech hospodaření s majetkem České republiky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Přehled judikatury ve věcech hospodaření s majetkem České republiky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Přehled judikatury ve věcech hospodaření s majetkem České republiky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Přehled judikatury ve věcech hospodaření s majetkem České republiky