Přehled judikatury ve věcech ochrany osobnosti

Kód: 7552074

Úplný název:

Přehled judikatury ve věcech ochrany osobnosti (Doležílek Jiří):

Autor a popis:

Doležílek Jiří, Wolters Kluwer, 328 stran, jazyk - čeština, 2016

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
416 Kč (495 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 31.10.2016 dopoledne. 
 

Institut ochrany osobnosti upravuje v občanském zákoníku pouze několik ustanovení. Vysoká míra obecnosti těchto zákonných norem vyvolává při jejich aplikaci v právní praxi rozsáhlou judikaturu soudů, jejíž zevšeobecňující potenciál nejen přispívá ke sjednocování soudní praxe na úseku ochrany osobnosti, ale její právní úpravu fakticky dotváří. Nejde pouze o judikaturu obecných soudů, které především jsou povolány k tomu, aby poskytovaly ochranu právům, ale i o rozhodnutí Ústavního soudu, který jako orgán ochrany ústavnosti vstupuje na toto pole zejména v případě střetu ústavně chráněného práva na ochranu osobnosti s právem na šíření informací, které je rovněž pod ochranou Ústavního soudu. Opomenout nelze ani judikaturu Evropského soudu pro lidská práva ve Štrasburku, jehož rozhodnutí týkající se mezí svobody projevu a postavení tisku v demokratické společnosti jsou při řešení tohoto střetu významným vodítkem. Aktualizovaný přehled nejvýznamnějších rozhodnutí postihuje zejména obsah práva na ochranu osobnosti, podmínky pro jeho uplatnění, předpoklady ochrany, subjekty práv a povinností při ochraně osobnosti, právní prostředky, ochranu osobnosti při uplatňování lustračního zákona, při výkonu svobody projevu, právo na život a soukromí a právo na odpověď podle tiskového zákona.

Třetí vydání, které je aktualizované a rozšířené nově reflektuje i ustanovení nového občanského zákoníku (zákon č. 89/2012 Sb., občanský zákoník).
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Přehled judikatury ve věcech ochrany osobnosti do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Přehled judikatury ve věcech ochrany osobnosti.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Přehled judikatury ve věcech ochrany osobnosti (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Přehled judikatury ve věcech ochrany osobnosti bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Přehled judikatury ve věcech ochrany osobnosti doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Přehled judikatury ve věcech ochrany osobnosti