Přepravní právo v mezinárodní kamionové dopravě

Kód: 8721217

Úplný název:

Přepravní právo v mezinárodní kamionové dopravě (Krofta Jiří):

Autor a popis:

Krofta Jiří, Leges, 240 stran, jazyk - čeština, 2009

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
267 Kč (340 Kč)
  / ks  
koupit
 

Publikace reaguje na rostoucí rozsah a význam mezinárodní silniční nákladní dopravy.
Samotnému výkladu předchází 10 doporučení z právní praxe, jejichž podrobné vysvětlení následuje v jednotlivých kapitolách publikace.

Kniha je koncipována s ohledem na praktické potřeby mezinárodních dopravců a zasilatelů tak, že čtenáře seznamuje s právní úpravou mezinárodní kamionáže podle jejího praktického, logického průběhu. Úvodem je proto pojednáno o přepravní a zasílatelské smlouvě, způsobech jejich uzavírání atd., dále pak o obsahových náležitostech nejdůležitějšího přepravního dokladu – CMR-nákladního listu, o právních aspektech nakládky zboží, o právním režimu překážek při přepravě a vydání zásilky, jednotlivých druzích odpovědnosti dopravce a rozsahu jeho náhradové povinnosti, jakož i o sporech z mezinárodní dopravy.

Publikace zohledňuje aktuální rozhodovací praxi soudů v zemích Evropské unie při aplikaci stěžejního pramene mezinárodního přepravního práva v silniční nákladní dopravě – Úmluvy CMR. Obsahově se opírá o komplexní a nepochybně nejlepší zahraniční komentáře k Úmluvě CMR, zohledňuje právní prostředí České republiky a zohledňuje autorovy bohaté zkušenosti z advokátní praxe.

Základní znalost přepravního práva je nezbytným předpokladem pro úspěšné podnikání v tomto oboru. Kniha je však určena nejen pro podnikatele v oboru mezinárodní silniční nákladní dopravy a zasílatelství a management dopravních a spedičních firem, ale i pro praktické právníky, kteří poskytují právní pomoc v této oblasti, a rovněž pro pracovníky pojišťoven a samostatné likvidátory pojistných událostí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Přepravní právo v mezinárodní kamionové dopravě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Přepravní právo v mezinárodní kamionové dopravě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Přepravní právo v mezinárodní kamionové dopravě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Přepravní právo v mezinárodní kamionové dopravě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Přepravní právo v mezinárodní kamionové dopravě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Humanitní vědy

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Humanitní vědy / Přepravní právo v mezinárodní kamionové dopravě