Přepravní právo v mezinárodní kamionové dopravě

Kód: 7502082

Úplný název:

Přepravní právo v mezinárodní kamionové dopravě (Krofta Jiří):

Autor a popis:

Krofta Jiří, Leges, 288 stran, jazyk - čeština, 2015

Dostupnost:

Sklad
 
 
 
 
 
354 Kč (450 Kč)
  / ks  
koupit
Při objednání teď obdržíte zboží již 1.11.2016 dopoledne. 
 

Publikace je druhým, aktualizovaným vydáním praktické příručky přepravního práva, které reaguje na nový občanský zákoník a aktuální rozhodovací praxi soudů v oboru mezinárodního přepravního práva v Evropské unii.

Samotnému výkladu předchází 10 doporučení z právní praxe, při jejichž dodržení už nemusíte číst dál.

Kniha je koncipována s ohledem na praktické potřeby mezinárodních dopravců a zasílatelů tak, že čtenáře seznamuje s právní úpravou mezinárodní kamionáže podle jejího praktického, logického průběhu. Úvodem je proto pojednáno o přepravní a zasílatelské smlouvě, způsobech jejich uzavírání atd., dále pak o obsahových náležitostech nejdůležitějšího přepravního dokladu - CMR-nákladního listu, o právních aspektech nakládky zboží, o právním režimu překážek při přepravě a vydání zásilky, o odpovědnosti dopravce a rozsahu jeho náhradové povinnosti, o prevenci škodných a mimořádných událostí, jakož i o sporech z mezinárodní dopravy.

Publikace zohledňuje aktuální rozhodovací praxi soudů v zemích Evropské unie při aplikaci stěžejního pramene mezinárodního přepravního práva v silniční nákladní dopravě - Úmluvy CMR. Obsahově se opírá o komplexní a respektované zahraniční komentáře k Úmluvě CMR, zohledňuje právní prostředí České republiky a autorovy dlouholeté zkušenosti z právní a advokátní praxe v tomto oboru.

Základní znalost přepravního práva je nezbytným předpokladem úspěšného podnikání v mezinárodní dopravě. Kniha je však určena nejen pro podnikatele v oboru mezinárodní silniční nákladní dopravy, zasílatelství a management dopravních a spedičních firem, ale i pro praktické právníky, a rovněž pracovníky pojišťoven a samostatné likvidátory pojistných událostí.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Přepravní právo v mezinárodní kamionové dopravě do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Přepravní právo v mezinárodní kamionové dopravě.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Přepravní právo v mezinárodní kamionové dopravě (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Přepravní právo v mezinárodní kamionové dopravě bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Přepravní právo v mezinárodní kamionové dopravě doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Pravo

 
Knihkupectví / Odborná literatura / Pravo / Přepravní právo v mezinárodní kamionové dopravě