Příběh muže, který zabíjel z lásky

Kód: 2604740

Úplný název:

Příběh muže, který zabíjel z lásky (Skačáni Miroslav):

Autor a popis:

Skačáni Miroslav, Skačáni Miroslav, 249 stran, jazyk - čeština, 2013

Dostupnost:

Není skladem
 
Naskladnění sledujte pomocí funkce Hlídací pes.
 
 
 
 
 
177 Kč (239 Kč)
  / ks  
koupit
 

Autor na skutečné události z konce 70. let v tehdejším Československu, kdy byl u nás ještě uzákoněn a využíval se trest smrti za nejzávažnější zločiny, rozebírá názory a postoje jednotlivých postav, které se více nebo méně podílely na samotném zločinu dvojnásobné vraždy a pokusů o vraždu, spáchaných slabomyslným jedincem jako projev lásky k ženě.
Stejně jsou zajímavé i postoje osob, které přišli do činění s tímto člověkem, kolem kterého se točí celý děj knihy a které vystupují v roli soudců a zástupců dalších institucí, které měly rozhodovat o vině a potrestání tohoto muže.
Stěžejní postavou knihy ale není samotný vrah, ale osoba profesora – soudního znalce - na znaleckém posudku kterého stojí zásadní otázka, jestli vrah bude potrestán trestem smrti, nebo se mu podaří uniknout oprátce ve chvíli, kdy se okolnost, že bude popraven, zdá být nevyhnutelnou. V knize vystupují postavy, které zaujímají k trestu smrti velmi polaritní vztah, od jeho tvrdého a jednoznačného prosazování jako jediného prostředku na potírání závažné kriminality, až po názory opačného charakteru, jako o trestu, který nemá své místo v moderní společnosti současné doby.
Důležité místo v knize zaujímá i náhled na otázku msty, která najde své místo v poslední části knihy. Její důsledky se prolínají až do samotného závěru knihy, který se odehrává v současné době. Vyústění příběhu neuzavírá definitivně tyto základní otázky viny a trestu, nejenom trestu smrti, ale trestu za zločiny, spáchané na lidech i v širším měřítku. Nastoluje další otázky, které nutí čtenáře k zamyšlení a v mnoha oblastech k přetransformování svých postojů a názorů k této pro lidstvo tak základní formy jednání, které nalézáme po celou dobu existence lidstva až do současnosti.

Kniha má tři části, prolog a epilog.
 
 
 
 
  • schránka  Můžete uložit Příběh muže, který zabíjel z lásky do schránky.
  • tisk  Můžete vytisknout stránku s Příběh muže, který zabíjel z lásky.
  • hodnocení  Můžete ponechat své hodnocení Příběh muže, který zabíjel z lásky (hodnotilo 0 lidí).
  • recenze  Vaše recenze na Příběh muže, který zabíjel z lásky bude zajímavá pro další návštěvníky (recenze 0).
 
 
 

S Příběh muže, který zabíjel z lásky doporučujeme zakoupit nejpopulárnější z kategorie Literatura faktu

 
Knihkupectví / Populárně naučná literatura / Literatura faktu / Příběh muže, který zabíjel z lásky